Visaptverošas nodarbības sagatavošanās grupā dhow. Visaptverošas nodarbības dhow sagatavošanas grupā. Pēdējā integrētā nodarbība dhow sagatavošanas grupā

Atvērta pēdējā integrētā nodarbība 2007 sagatavošanas grupa

"Varavīksnes meklējumos"

Mērķis: iepriekš izpētītā materiāla konsolidācija.

Uzdevumi:

1. Izglītojoši: turpināt veidot garīgās operācijas (analīze, sintēze, vispārināšana, klasifikācija)

2. Attīstība: attīstīt runu, garīgo aktivitāti, spēju izteikt un pamatot savus spriedumus. Veicināt dzirdes un redzes uzmanības, atmiņas, loģiskā domāšana konstruktīvas un radošas spējas.

3. Izglītojošs: veicināt draudzīgu attiecību veidošanos starp bērniem. Lai attīstītu ieradumu strādāt kopā, stipras gribas iemaņas ceļā uz izvirzītā mērķa sasniegšanu.

Programmas progress

Laika organizēšana... "Varavīksnes pasaka"

Skolotāja aicina bērnus doties uz varavīksnes pasaku. Bērni stāv aplī (šajā laikā viņi ieslēdz mūziku).

Pedagogs (čukstus, intriģējoši).Kluss! Nebiedē pasakainos brīnumus ... Es tev pastāstīšu pasaku, un tu man to parādīsi. Kādreiz varavīksnes zemē bija puiši ... Viņi bija smieklīgi un strādīgi. Meitenes ir skaistas un sirdī laipnas. Zēni ir stipri, tāpat kā varoņi, bet vienkārši ... Un viņiem bija brīnumi varavīksnes valstī. Pirmais ir varavīksne, kas parādās debesīs katru reizi, kad līst. Otrais ir varavīksnes zaķi. Jūs droši vien esat dzirdējuši par saules zaķiem, un tie bija varavīksnes zaķi - daudzkrāsaini zaķi. Viņi parādījās pie puišiem, kad viņi izdarīja kaut ko labu, pareizi atbildēja un uzminēja mīklas. Vai vēlaties viņus redzēt? (atbild bērni).Un jūs tos redzēsiet ļoti drīz. Nu, uzminiet mīklu "Pēc lietus debesīs karājās brīnumains šūpotājs".

Pedagogs: Bet varavīksnes valstī notika nelaime: brīnuma varavīksne nodzisa. Viņas nebija. Meitenes sāka raudāt (Meitenes parāda, kā viņas raud.)un zēni sāka viņus mierināt (Rādīt ar žestiem.):

"Neraudi. Mēs iegūsim jaunu varavīksni "

Pedagogs: Burvju vārdi palīdzēs mums atrast varavīksni: "Katrs mednieks vēlas uzzināt, kur sēž fazāns."

Kas zina, kas ir šie vārdi? (Bērni atbild.)

Pedagogs: Teiksim visi kopā šos vārdus.

Tad bērni saka burvju vārdus korī.

Pedagogs: Un, protams, mums ir nepieciešama karte.

Pedagogs: Puiši, kāda ir varavīksnes augšējā krāsa ? (sarkans)Atradīsim kartē sarkanu zaķi un uzzināsim, kas mums jādara, lai parādītos mūsu brīnumainās varavīksnes sarkanā krāsa.

Sarkana svītra. " Pasaule»

    Aploksnē ir attēli: Krucijas karpas. Zīle. Vilks.

Pedagogs: Kas ir redzams šajās bildēs? Spēlēsim spēli “Zivis. Putns. Zvērs "

Bumbas spēle “Zivis. Putns. Zvērs "

Bērni stāv aplī. Centrā ir skolotājs ar bumbu. Pēc kārtas iemetot bumbu bērniem, skolotāja saka: "Putniņš!" Personai, kas saņēma bumbu, ātri jānosauc putns. Spēlētāji zvana dzīvniekus un zivis vienādi. Priekšnosacījums: neatkārtojiet.

Pedagogs: Tagad uzminiet mīklas:

    Sarkanais deguns ir ieaudzis zemē,

Un zaļā aste izdziest

Mums nav vajadzīga zaļa aste.

Viss, kas jums nepieciešams, ir sarkans deguns. (Burkāns)

2. Paskaties uz piparkūku vīrieti,

Viņš ir sārtums un sarkans,

Bet nesaplēsiet to pirms noteiktā termiņa -

No tā nebūs laba.

Un kad pienāks laiks

Iekost cauri - un sula apkaisīs. (Apple)

3 Es esmu sarkans, es esmu skābs

Es uzaugu purvā

Nogatavojies zem sniega.

Nu, kas mani pazīst? (Dzērvene)

4. Šeit ir ogas, izskatās,

Kā mazi uzpirkstītes.

Visi no tiem ir rītausmas krāsā:

Scarlet-sarkans. (Avenes)

5. Valkāja zēns

Zaļš kaftāns,

Kļuva par pannu -

Dabūjis sarkanu kaftānu. (Tomāts)

Pedagogs: Kas kopīgs visām šīm mistērijām? (Sarkanā krāsa)

Pedagogs: Labi padarīts ! Jūs esat atradis varavīksnes sarkano krāsu! Puiši, kāda ir varavīksnes otrā krāsa ? (Apelsīns)Atradīsim oranžs zaķis.

Oranža svītra. "Matemātika"

Kartes aploksnē ar uzdevumu:

    Spēle "Pierakstiet dzīvokļa numuru"

Pedagogs: Pirms jums ir mājas numurs 9. Bet dažu dzīvokļu numuri ir pazuduši. Puiši, pierakstiet trūkstošo dzīvokļa numuru katrā stāvā.

Uzdevuma frontāla pārbaude.

    Pedagogs: Puiši, uzminiet mīklu, bet nesaki atbildi skaļi. Tas ir tavs noslēpums!

Es turēju tavu asti rokā.

Tu lidoji - es skrēju.(Balons)

Atrodiet atbildi attēlā, iekrāsojiet atbildi ar zīmuli tādā pašā krāsā kā varavīksnes otrā krāsa.

Kuru formu jūs ieskicējāt? Kāpēc? Kā jūs uzminējāt? Kādu krāsu jūs ieskicējāt? Kāpēc oranža? Tagad pārbaudiet, vai uzdevums ir izpildīts.

    Pedagogs: Pūta vējš un bumba aizlidoja. Kurā virzienā balons aizlidoja? (Pa labi)

Bumbas, ar kuriem numuriem lido pa labi? Pa kreisi? Uz augšu? Uz leju?

Pedagogs: Tagad mūsu varavīksnei ir oranža krāsa? Kāda ir varavīksnes trešā krāsa ? (Dzeltens)

Dzeltena josla. "Slikti - labi darbi"

Pedagogs: Kas, jūsuprāt, tas ir? Lai izietu šo posmu, jums jāpierāda, ka jūs varat atšķirt labu un ļaunu.

Pirms jums - divas emocijzīmes: smieklīgi un skumji, un attēli ar labiem un sliktiem darbiem un darbībām.

Meitenes liek bildes ar labie darbi smieklīgam smaidiņam un zēniem - sliktu darbu bildēm līdz skumjam smaidiņam.

Pedagogs: Paskaidrojiet, kāpēc jūs ievietojat šīs bildes ar skumju smaidiņu? Kāpēc smieklīgi?

Pedagogs: Tagad mūsu varavīksnei ir dzeltens? Kāda ir ceturtā varavīksnes krāsa ? (Zaļš)Kuru zaķi jūs meklēsit?

Zaļā josla. "Diploms"

Aploksnē ir vārds RAINBOW.

Pedagogs: Izlasi vārdu. Cik zilbes ir vārdā RAINBOW?

Kāda ir pirmā zilbe? Otrkārt. Trešais.

Ar kādu skaņu sākas vārds RAINBOW?

Es iesaku jums spēlēt spēli "Claps"

"RAINBOW-ARC"

Pavasara saule ar lietuViņi kopā veido varavīksni -Septiņu krāsu pusloksNo septiņiem platiem lokiem.

Nav saules un lietusNav neviena nagaUn uzbūvēts īsā laikāDebesu vārti.

Varavīksnes arkaDega spožiIzrotāja zāliIr ziedējis zilu.

Varavīksnes loka spīd.Caur to redzamas pļavas.Un aiz vistālākās pļavas -Arts lauks.Un aiz lauka caur miglu -Tikai jūra-okeānsTikai jūra ir zilaAr sērfošanas baltajām putām.

Šeit no varavīksnes vārtiemMums iznāk apaļa deja,Izskrien zem arkasViņš nes dāvanas uz visu zemi.

Un kas šeit nav!Pirmā lapa un pirmā krāsa,Pirmā sēne un pirmais pērkonsSudraba mirdzošs lietusDienas pieaug, un naktis irKatra diena ir īsāka.

Tagad jūs izdomājat un nosaucat vārdus ar skaņu [R].

Pedagogs: Labi padarīts ! Tātad jūs atradāt zaļa krāsa varavīksnes! Puiši, kāda ir varavīksnes piektā krāsa ? (Zils)Atradīsim zils zaķis.

Zila svītra. "Ceturtais ir lieks"

Kartes aploksnē.

Pedagogs: Lai parādītos zilā josla, jums ir pareizi jāizpilda uzdevumi. Apsveriet attēlus un pasakiet, kas ir lieks. Paskaidrojiet, kāpēc jūs tā domājat.

Pedagogs: Vai mūsu varavīksnei tagad ir zila krāsa? Kāda ir varavīksnes sestā krāsa? ? (Zils)Kāds zaķis mums jāatrod?

Zila svītra. Spēle "Gluži pretēji", "Kas notiek"

Pedagogs: Es ierosinu spēlēt spēli "Gluži pretēji"

Es tev saku augstu

Pastāsti man ... (zems)

Es tev saku tālu

Pastāsti man ... (Aizvērt)

Garš īss)

Plats šaurs)

Biezs plāns)

Karsts auksts)

Salds cukurs - citrons (skābs)

Mēness ir redzams naktī, un saule ir (dienā)

Upe ir plata un straume ir (šaura)

Akmens ir smags un pūka (viegla)

Aploksnē ir septiņu varavīksnes krāsu kartes pēc bērnu skaita. Izvēloties kartes, bērni tiek sadalīti grupās.

Pedagogs: Spēle "Kas notiek". Starp citu - varavīksnes krāsas nosaukums - izvēlieties, kā jūs varat vairāk vārdu- priekšmeti.

Zaļš - krokodils, gurķis, krāsa, augļi ...

Sarkans - kleita, ābols, baneris ... utt.

Katra grupa izvēlas vārdus - iebilst pret savu krāsu.

Pedagogs: Labi padarīts ! Šeit jums ir veicies ar visiem šķēršļiem. un atrada Zila krāsa varavīksnes! Puiši, kāda krāsa ir septītā varavīksnes josla ? (Violets)Atliek mums atrast purpursarkano zaķi.

Violeta josla. Origami varavīksnes zaķi

Aploksnē krāsains papīrs septiņas varavīksnes krāsas.

Pedagogs: Mēs jau esam atraduši sešas sava brīnuma krāsas - varavīksni. Un mums nav neviena varavīksnes zaķa. Radīsim otro mūsu varavīksnes valsts brīnumu - varavīksnes krāsas papīra zaķus.

Fināls "Varavīksnes zaķi" Tagad katram no jums ir savs gabals no mūsu brīnumainās varavīksnes - jūsu varavīksnes zaķi. Viņi jums atgādinās par brīnišķīgo varavīksni, kuru esat atradis.

Apakšējā līnija. Lūk, puiši, cik skaista un liela varavīksne mums ir!

Bet kāda varavīksne! Ja jūs būtu slinks, bieži strīdētos, tad mūsu burvība nedarbotos. Bet jūs esat lieliski! Jūs bijāt draudzīgs un čakls! Esi vienmēr tāds, un tev izdosies!

Tas noslēdz mūsu zaigojošo ceļojumu.

Esiet draudzīgi, puiši, palīdziet viens otram, tikai kopā mēs iemācīsimies darīt brīnumus! Gan varavīksne, gan īsta!

Pārdomas. Ko jums patika darīt visvairāk? Ko bija grūti izdarīt?

Šī publikācija ir plāns - pēdējās logopēdiskās stundas kopsavilkums bērniem skolas sagatavošanas grupā. Šajā nodarbībā tika apvienotas dažas rakstpratības pasniegšanas metodes. Nodarbībai ir pievienotas prezentācijas.

Pēdējā nodarbība skolas sagatavošanas grupā.

Tēma: "Ceļojums pa gramatikas karalienes valsti"

Mērķi: jautri atkārtot un apkopot bērnu zināšanas pa tēmām.

Izglītojoši: atkārtot un apkopot iepriekšējās nodarbībās iegūtās bērnu zināšanas.

Attīstība: bagātina vārdu krājumu, attīsta un koriģē atmiņu, dzirdes uzmanību; attīstīt sakarīgu runu.

Izglītojoši: veidot sadarbības prasmes klasē; izglītot neatkarību, aktivitāti, kolektīvisma izjūtu; izkopt laipnību, vēlmi palīdzēt tiem, kuriem nepieciešama palīdzība.

Korekcijas: skaņas automatizācija r.

Aprīkojums:

  • Fonogramma ar transporta skaņām (lidmašīna, vilciens, autobuss, ostas troksnis, bērnu balsu skaņas).
  • Slaidi, kas attēlo transporta veidus (lidmašīna, vilciens, autobuss, kuģis)
  • Tvaikoņu attēli ar dažādu iluminatoru skaitu, artikulācijas vingrošanas attēli, vilciena attēli, priekšmetu attēli, attēli ar puzlēm, krēsli atbilstoši bērnu skaitam, galds, dēlis, bumba.

Nodarbības gaita:

Sveiki puiši, paskatieties, šodien mūsu klasē ir ieradušies viesi, sasveicināsimies ar viņiem.

Sveiki.

Puiši, šodien es tevi uzaicināju sava iemesla dēļ. Esmu saņēmusi vēstuli no gramatikas karalienes, kura uzzinājusi, ka jūs drīz ejat uz skolu. Viņa aicina mūs ekskursijā pa savu valsti un ir sagatavojusi uzdevumus, lai redzētu, vai esat gatavs skolai vai nē. Gribi ceļot.

Jā, mēs to darām.

Šeit, aploksnē, uzdevumi, kurus mēs veiksim ceļā, ir laiks doties ceļā. Sakiet man, puiši, ar ko jūs varat ceļot?

Ar automašīnu, autobusu, lidmašīnu, vilcienu.

Un kā visi šie transportlīdzekļi tiek saukti vienā vārdā.

Transports.

Labi padarīts. Ceļosim šodien ar vairākiem transporta veidiem.

Iesim.

Dodamies ceļā. Es lūdzu aizvērt acis un klausīties. Uzminiet, kāda ir šī skaņa?

1. fonogramma: vilciena skaņa.

Tātad, ko mēs brauksim, uzminiet.

Ar vilcienu.

Atver acis, skaties, vai uzminēji vai nē. Bērni aplūko transporta veida attēlu.

Jūs to uzminējāt.

Tad ejam (veicam apli ap zāli, atdarinot vilciena skaņas), un tagad sēdēsim savā vilcienā un dosimies.

Tātad, kamēr mēs braucam, pasakiet man, kurš vada vilcienu, kā sauc šo profesiju.

Vadītājs.

Kamēr mašīnists brauc vilcienā uz nākamo staciju, mēs spēlēsim ar mēli. Ieņemiet vietas vilcienā un sāksim.

Artikulācijas vingrošana:

  1. Varde
  2. Zilonis
  3. Ziloņu varde
  4. Gleznotājs
  5. Zirgs
  6. Sēne

Tik nemanāmi mēs uzbraucām līdz Gramoteyka stacijai.

1. vingrinājums.

Uz tāfeles atrodas vilciena attēls, blakus objektu attēliem, kuru nosaukumos ir skaņa p, es lūdzu jūs noteikt šīs skaņas vietu vārdā (sākums, vidus, beigas) un ievietot savu attēlu attiecīgajā piekabē.

Labi darīts, jūs paveicāt darbu. Ir laiks virzīties tālāk. Aizver acis, klausies. Kāda ir šī skaņa?

2. fonogrammas autobuss.

Kāda tad ir šī skaņa?

Šī ir automašīna, autobuss.

Atver acis, kas tas ir? Bērni aplūko transporta veida attēlu

Autobuss

Dodamies ar autobusu. Mēs iedarbinām motoru, trrrrr. Ej. (Apkārt zālei veicam apli, imitējam braucienu ar automašīnu). Mēs apstājamies. Mēs apsēžamies uz krēsliem.

Sakiet man, puiši, kā sauc personu, kura vada autobusu vai automašīnu, kā sauc šo profesiju.

Šoferis vai šoferis.

Un, kamēr mēs esam ceļā, spēlēsim.

Pirkstu vingrošana "Priecīga vecene"

Pie jautras vecenes (Claps, tad labi, tad kreisā roka no augšas.)
Mēs dzīvojām mazā būdiņā (ielieciet rokas stūrī un parādiet būdiņu.)
Desmit dēli. (Parādiet desmit pirkstus.)
Visi bez uzacīm (iezīmējiet uzacis ar pirkstiem.)
Ar šīm ausīm, (izklājiet plaukstas, kas paceltas līdz ausīm.)
Ar šiem deguniem (parādiet garu degunu ar diviem izplestiem pirkstiem.)
Šeit ar šādām ūsām, (ar pirkstiem iezīmējiet garās "husāra" ūsas.)
Ar šādu galvu (uzzīmējiet lielu apli ap galvu.)
Ar tādu bārdu! (Parādiet ar rokām lielu bārdu.)
Viņi nedzēra, neēda, (Ar vienu roku atnesiet "krūzīti" pie mutes, ar otru - "karoti".)
Visi skatījās uz veco sievieti, (Turot rokas pie acīm, paglaudiet pirkstus, it kā ar skropstām.)
Un viņi visu darīja šādi ... (Bērns parāda visas viņa iecerētās darbības.)

Labi padarīts. Un, kamēr mēs spēlējāmies, autobuss mūs atveda uz Mindfulness ciematu.

Gatavotas bildes ir uz galda.

2. uzdevums.

Un šeit ir pirmais uzdevums.

Klausieties mēles līkločus un uzminiet, kura skaņa mēles līkločos ir visizplatītākā.

Pārgāju pāri oļiem - atradu zīda kažoku.

Virs sausserža zvilnē vabole.
Vaboles smags apvalks.

Es suku kucēnu ar suku,
Es kutinu viņa Boku.

Mūsu Polkans no Baikalas klapēja.
Polkans klapēja, bet Baikalu neseklēja.

Ūdris centās izķert zivis no ūdra.

Tātad puiši, es domāju, ka jūs paveicāt labu darbu. Labi padarīts.

Lūk, šeit ir vēl viens uzdevums.

3. uzdevums. Izveidojiet vārdu no attēla.

Paskaties uz attēlu, jums jānosaka pirmā skaņa attēla nosaukumā un jāizveido vārdi no šīm skaņām.

(Bērni izpilda uzdevumu).

Labi darīts, un šeit jūs to izdarījāt. Ir laiks virzīties tālāk.

Mēs aizveram acis, klausāmies. Kādas skaņas jūs dzirdat?

3. fonogramma.

Tā ir jūra.

Kapteinis, jūrnieki.

Pa labi. Mēs peldam, un jūra čukst šshššš. (ej pa apli, veic vienmērīgas kustības, atdarinot šūpojošo kuģi).

Un, kamēr mēs kuģojam, spēlēsim. (Bumbas spēle)

  • Jauns vecs
  • Ātrs lēns
  • Sākums-beigas
  • Slapjš sauss
  • Plats šaurs
  • Tīrs-netīrs
  • Labs slikts
  • Karsts auksts
  • Mazs liels
  • Klusi skaļi
  • Tukšs-pilns
  • Debesis-Zeme

Pa to laiku mēs nonācām Sundas ostā.

Tas ir uzdevums, kas mūs šeit gaida.

4. uzdevums.

Dēlis ar līmētām laivām.

Pirms jūs esat šādas laivas ar atšķirīgu iluminatoru skaitu (kas ir iluminators?) Atbild bērni.

Un uz galda ir attēli, jums ir jāuzņem attēls, jānosauc nosaukums un jāsaskaita zilbju skaits un jāievieto kuģos ar atbilstošu logu skaitu. Vai jūs saprotat uzdevumu?

Tad sāksim. (Bērni izpilda uzdevumu).

Labi darīts, paveica ļoti labu darbu ar mūsu gramatikas karalieni.

4. fonogramma.

Tas ir lidmašīnas dūciens.

Kas lido ar lidmašīnu?

Pareizi, labi izdarīts. Mēs lidojam ar lidmašīnu.

Dzejoļi ar kustībām.

Lidmašīna, lidmašīna. Viņi izpleta rokas uz sāniem.
Šur tur lidmašīna. Pagriežas uz sāniem.
Lidmašīna ir tālu, rokas ir izstieptas uz priekšu.
Lidmašīna ir tuvu, rokas tiek piespiestas pie krūtīm.
Lidmašīna ir augsta, rokas ir paceltas.
Lidmašīna ir zema. Bērni tup.

Nu, mēs esam piezemējušies. Un šeit mūs gaida jauns uzdevums. Paskaties uz attēliem, mums jāatrisina mīklas.

4. uzdevums.

Sēdēsim salā tieši uz smiltīm (sēdēsim uz paklāja).

Mīklas risināšana.

Labi padarīts. Es domāju, ka mēs paveicām labu darbu. Ak, skaties, kas tas ir, kaut kāda kastīte un vēstule.

Vēstules teksts:

Dārgie puiši, ja jūs atradāt manu dāvanu, tad jūs esat cienīgi izturējis visus pārbaudījumus un varat droši doties uz skolu, tad jūs esat kļuvis ļoti liels. Nu, lai atgrieztos Bērnudārzs vienkārši aizver acis.

Nu puiši, mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Aizver savas acis.

Bērni dzird bērnudārza skaņas. Atgriezies.

Puiši, vai jums patika mūsu ceļojums?

Tad atvadīsimies no viesiem un dosimies uz grupu.

Logopēdijas pēdējās apakšgrupas nodarbības pašanalīze skolas "Ceļošana pa gramatikas karalienes valsti" sagatavošanas grupā

Nodarbošanās veids ir vispārējs.

Nodarbības veids ir galīgs.

Forma ir apakšgrupa.

Jomu integrācija: sociālā un komunikatīvā attīstība; kognitīvā attīstība; runas attīstība;

Nodarbība paredzēta skolas sagatavošanas grupas bērniem.

Nodarbība tika vadīta ar bērniem no divām sagatavošanās grupām, kas apmeklēja runas centru - ar 5 cilvēku bērnu apakšgrupu.

Nodarbības laikā tika izmantotas šādas metodes:

  • Verbālā metode tika veikta caur savienojumu runas aktivitāte: dialogs, skaidrojums, bērnu atbildes.
  • Vizuālo metodi attēlo attēli, kārtis, simboli, mīklas.
  • Spēles metode tika veikta caur: iedomātu situāciju.

Darbības pieeja stundā tika veikta, izmantojot tādas formas kā Komandas darbs skolotājs un bērns. Šī forma tika veikta klasē, organizējot dažāda veida bērnu aktivitātes: rotaļu, komunikatīvu.

Izglītības jomu integrācija: komunikācija, socializācija, izziņa ļāva stundas laikā racionāli izplatīt materiālu, maksimāli izmantot veselību taupošās tehnoloģijas un nodrošināt bērniem ērtu uzturēšanos stundās.

Darbības motivāciju nosaka bērnu motivācija izpildīt gramatikas karalienes uzdevumus.

Uzdevums uzlabot skaņas-zilbes analīzes prasmes tika atrisināts ar jautājumu palīdzību, strādājot ar attēliem, sadalot vārdus zilbēs, nosakot skaņu vārdam, risinot mīklas.

Nodarbība ir veidota uz vienlīdzīgas mijiedarbības starp pieaugušo un bērniem, izmantojot dažādus saziņas līdzekļus: mīmiku, verbālo, intonāciju.

Īpaša uzmanība tika pievērsta skolēnu komunikācijas prasmju veidošanai - sadarbība, starppersonu attiecības kopā.

Bērnu runas iniciatīvu stimulēja uzmundrinājumi, uzslavas, jautājumi un atbildes uzklausīšana.

Nodarbībā bērni bija aktīvi. Katrs bērns tika iekļauts darbā.

Bērni izrādīja pastāvīgu interesi par stundas saturu. Es mēģināju mijiedarboties ar bērniem bērna tuvākās attīstības zonā: tika veikta individuāla pieeja, ņemot vērā viņa īpašību līmeni (runas ātrums, intonācija, skatiens).

Lai īstenotu stundu, dažādas demonstrācijas materiāls... Materiāls ir racionāli izvietots un optimāli izmantots. Telpu higiēnas prasības, nodarbības ilgums un bērnu slodze atbilst bērnu sanitārajiem standartiem un psihofiziskajām īpašībām.

Kopumā esmu apmierināts ar stundu, kā liecina bērnu aptauja stundas laikā, runas zināšanu krājums tālākizglītībai skolā veidojas lielākajai daļai bērnu.

E. S. Koļčeva,
skolotājs logopēds,
no. Maima

Organizācija: MBDOU "Ņižņij Kumoras ciemata bērnudārzs"

Apdzīvotā vieta: Tatarstānas Republika, Kukmorsky rajons, Ņižņija Kumora ciems

Integrētās nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupā.

Tēma: "Ceļošana pa zināšanu salām"

Skats: izglītojošas aktivitātes

Izglītojošās darbības veids: integrēts.

Bērnu vecums: 6-7 gadus vecs

Prioritārā izglītības joma: kognitīvā attīstība

Veikšanas forma: grupa

Mērķis: Skolas sagatavošanas grupas skolēnu zināšanu, iemaņu, prasmju atklāšana pagājušajā mācību gada periodā.

Uzdevumi :

1. Mācību uzdevumi: Fiksējiet skaitli līdz 10; vingrinājums kvantitatīvai un kārtas skaitīšanai; atbildiet uz jautājumiem. Cik daudz? Kurā vietā pēc skaita?; Nostiprināt spēju strādāt ar Voskoboviča laukumu, lai izlīdzinātu skaitļus; nostiprināt spēju risināt un sastādīt aritmētiskās problēmas; nostiprināt spēju strādāt šūnā piezīmju grāmatiņā; salabot nedēļas dienu nosaukumi; konsolidēt transporta veidu jēdzienu.

2. Attīstības uzdevumi: veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību, spēju argumentēt savus izteikumus; attīstīt atjautību, redzes atmiņu, uzmanību, asociatīvo domāšanu;

3. Izglītības uzdevumi: veicina interesi par matemātikas zināšanām, veicina neatkarību, spēju saprast izglītības uzdevumu un veikt to patstāvīgi.

Izglītības jomu integrācija : runas attīstība, sociālā un komunikatīvā attīstība, mākslinieciskā un estētiskā attīstība.

Integrēto izglītības jomu uzdevumi:

Joma "Runas attīstība":

1. Izglītojoši: nostiprināt lasīto pasaku un literāro varoņu, pasaku autoru vārdus.

2. Attīstība: attīstīt dialogisku runu, spēju atbildēt uz jautājumiem; spēja spriest; attīstīt iztēli, atmiņu.

3. Izglītojoša : izkopt interesi, mīlestību pret pasakām

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība ":

1. Mācīšanās uzdevumi : Turpinātiepazīstināt bērnus ar jaunu zīmēšanas tehniku ​​- zīmēšanu ar smiltīm.

2. Izglītības:attīstīties Radošās prasmes, kognitīvās aktivitātes, uzmanība, fantāzija, iztēles un loģiskā domāšana, taustes jutīgums un smalka motorika rokas.

3. Izglītības:izglītot neatkarību, precizitāti un interesi par smilšu krāsošanu; izglītot morālās īpašības (laipnība, atsaucība)

Metodes: rotaļīgs, praktisks, verbāls, vizuāls, pārsteiguma brīdis.

Reģistratūras: jautājumi, virzieni, vērtīgs novērtējums.

TCO, aprīkojums: projektors, ekrāns, prezentācija, mūzikas pavadījums.

Iepriekšējs darbs: Pārbaudot ilustrācijas. Didaktiskās spēles: "Nosauciet kaimiņus", "saskaitiet, cik daudz", "atrodiet pavedienu", pasaku lasīšana, zīmēšana ar krāsainām smiltīm.

Demonstrācijas materiāls : karte, kuģis, stūre, vāciņš, binoklis, lāde ar saldumiem.

Izdales materiāls : kvadrāti "Voskobovičs", kartītes, skrejlapas būrī, vienkārši zīmuļi, krāsaini zīmuļi, krāsainas smiltis, kartes ar zivju attēlu, kartes ar saules attēlu, saule no mākoņa aizmugures, mākonis.

Nodarbības gaita:

Pedagogs:

Debesīs pamodās saule

Mēs, puiši, smaidījām

Mēs klusi aizveram acis

Mēs paceļam rokas pret debesīm.

Ņemsim saules starus

Un ienest to pie sirds.

Man ir liels prieks redzēt jūsu sejas un laipnās acis. Sāksim savu spēli ar gaišu, labestīgu smaidu. Dodiet savu smaidu kaimiņam kreisajā pusē un pēc tam kaimiņam labajā pusē, pasmaidiet man un es jums.

Knock Knock! ( klauvēt).

Pedagogs: Kas tur ir?

Sveiki. Tas esmu es - pastnieks Pečkins. Viņš atnesa jums sūtījumu (ienāk jaunākais skolotājs, pārģērbies par pastnieku).

Jā? Nez, kas viņa ir. Liels paldies. (Pastnieks Pečkins atvadās no puišiem un aiziet).

(Skolotājs parāda paku un atver to kopā ar bērniem)

Pedagogs: Redzi, kas tas ir? Izlasīsim šo vēstuli un uzzināsim, no kā tā ir. Uzmanīgi klausieties: “Dārgie bērni, man steidzami nepieciešama jūsu palīdzība. Manas salas zivis ir zaudējušas savu krāsu. Palīdziet viņiem atkal kļūt gaišiem, skaistiem, tāpat kā iepriekš. Es aicinu jūs jūras braucienā uz zināšanu salām. Lai glābtu zivis, jums ir jāveic uzdevumi. Burvju karte ar uzdevumiem jums palīdzēs šajā ceļojumā. Pabeidzot visus uzdevumus un saglabājot manas zivis, jūs saņemsiet no manis dāvanas. Ceļā jūs gaida interesanti uzdevumi. Jums jābūt uzmanīgam, apdomīgam un ātrprātīgam. Veiksmi. Mazā nāriņa"

Jūs, puiši, vēlaties palīdzēt Nārai. Kā to var izdarīt? Kur nāra mūs uzaicināja?

(Bērnu atbildes: Doties ceļojumā).

Bet pirms došanās ceļojumā vispirms veicam dažus garīgos vingrinājumus:

Ja galds ir augstāks par krēslu, tad krēsls (zem galda).

Ja ceļš ir platāks par celiņu, tad (ceļš jau ir ceļš).

Ja lineāls ir garāks par zīmuli, tad zīmulis (īsāks par lineālu).

Ja virve ir biezāka par vītni, tad vītne (plānāka par virvi).

Ja māsa vecāks par brāli, tad brālis (jaunāks par māsu).

Bet uz kādiem puišiem jūs varat doties ceļojumā? Kādus transporta veidus jūs zināt? (bērnu atbildes: gaiss, ūdens, zeme).

Pedagogs: Pareizi, labi izdarīts. Šeit Ksenija piedāvāja doties ceļojumā ar kuģi. Vai tu piekrīti? Bet vispirms jums tas jāveido. Paskaties, uz jūsu galdiem ir burvju laukumi. Kas ir šis laukums? ( Bērnu atbilde: "Voskoboviča laukums"). Uzbūvēsim no tā burvju kuģi. ( Bērni būvē). Kāda ģeometriskā forma izskatās laiva? ( Atbildes: četrstūris.)

Pa labi. Kā gan citādi var nosaukt šo skaitli ( Trapecveida). Labi padarīts. Tātad burvju kuģis ir gatavs, mēs dodamies ceļā. Un, lai nepazustu jūrā, pa vienam ar mazu laivu mēs visi kopā kuģosim ar lielu kuģi. (Tiek atvērts iepriekš norunāts kuģis.) Puiši, kurš ir atbildīgs uz kuģa? ( Kapteinis). Pareizi, tāpēc mums vajag arī kapteini. ( Bērni izvēlas kapteini.) Puiši, kā mēs zinām, kur kuģot? Kur mēs varam redzēt? ( Kartē. Mēs visi kopā skatāmies kartē) Mēs ieņemam vietas. Atpakaļskaitīšana. (Bērni skaitās no 5 līdz 10 un otrādi).

Puiši, es redzu Priecīgo kontu salu. Vai vēlaties uzzināt, kāds pārsteigums mūs sagaida šajā salā?

(Mēs atstājam kuģi, bērni sēž pie galdiem).

Lūk, pirmā uzdevuma spēle: "Skaiti, nokrāso." Saskaitiet, cik zīmuļu?

Rakstiet kvadrātā, cik zīmuļu ( 10 ). Kādu numuru viņi uzrakstīja ( 10 ). Kāpēc? (Jo attēlā ir 10 zīmuļi)... Krāsojiet trešo zīmuli zilā krāsā, piekto - zaļā krāsā, septīto - dzeltenā krāsā, bet devīto - sarkanā krāsā. Kurš ir zaļš? (Piektajā). Kur kontā ir dzeltenais zīmulis (Septītajā). Tagad apmainieties ar lapām savā starpā, un mēs pārbaudīsim ( skatoties uz ekrānu). Labi padarīts.

Nākamais uzdevums: paņemiet papīra gabalu un vienkāršu zīmuli. Mums jāraksta “ Grafiskais diktāts". Tātad, kas notika? (Kuģis).

Un tagad jums jāatrisina smieklīgas mīklas. Atcerēsimies, no kā sastāv uzdevums? ( stāvoklis, jautājums). Problēma satur jautājumu, kas atbild uz jautājumu: cik daudz? Mēs klausāmies uzdevumu: Ar kuģi kuģoja 5 delfīni un vēl 5 kuģi. Cik delfīnu bija? (10)

Otrais uzdevums:Uz kuģa bija 9 kastes šokolādes. Jūs esat apēdis 8 kastes šokolādes. Cik kastes ar šokolādi ir palikušas? (1)

Cik tu esi labs biedrs. Tagad izdomājiet problēmu pats un uzrakstiet risinājumu. Labi padarīts.

Laika migla nolaidās jūrā. Mēs nevaram kuģot tālāk šajā miglā. Un mums jāsteidzas, zivis mūs gaida. Puiši, migla vēlas, lai mēs pārbaudām, vai mēs zinām nedēļas dienas. Lai izkļūtu no miglas, jums jāatbild uz jautājumiem: kura šodien ir nedēļas diena? Kura nedēļas diena bija vakar? Kura nedēļas diena būs rīt? Kura nedēļas diena paiet pirms otrdienas? Kura nedēļas diena ir pēc trešdienas? Kādi ir otrdienas kaimiņi? Kādi kaimiņi ir ceturtdien? Kādi ir svētdienas kaimiņi? Kādi ir pirmdienas kaimiņi? Kādi ir vides kaimiņi? Kādu nedēļas dienu mēs ceļojām? Labi padarīts! Jūs esat pareizi atbildējis uz visiem jautājumiem. Un migla atkāpās. Mēs varam turpināt ceļu. Un tagad puiši, iesim tālāk, ieņemiet vietas. Mēs aizbraucām uz citu salu.

Es redzu maģisko salu "Pasakas". Puiši, vai jums patīk pasakas? Kas tev lasa pasakas? Kādi uzdevumi mums ir jāatrisina uz šīs salas? Kā mēs zinām? Pareizi, mums ir burvju karte. Spēle "Noteikt pasakas nosaukumu"

Dot pareizs nosaukums pasakas un literārie varoņi: Carevna-tītars, Ivans Carevičs un zaļais vilks, Bailēm ir lielas ausis, Vasilisa Preglupaja, Bezbailis Košejs, Pasha un lācis, Pēc suņa pavēles, māsa Aļonaška un brālis Ņikituška, Elena Ugrasivaja , Princese un semero, Vilku tīģeru mazuļi. Cik tu esi labs biedrs!

Mīklas "Nosauc pasakas vārdu un autoru":

1. "Ziepes, ziepes, ziepes

Nomazgājos bezgalīgi

Nomazgāts un vasks un tinte

No nemazgātas sejas. "

Kas viņš ir? ( Moidodīrs no K. I. Čukovska pasakas)

2. "Viņš staigāja, noguris un teica:" Es sēdēšu uz celma. Ēdiet pīrāgu "( Maša un Lācis)

3. “Ziedu kausā parādījās meitene. Un tur bija tā meitene, nedaudz vairāk par naglu īsumā, tā meitene gulēja. Meitene izglāba bezdelīgu no aukstuma ( Īkstīte no pasakas par G. H. Andersonu)

4. "Spaiņi dodas uz māju ar ūdeni

Krāsns pati iet.

Kāds īsti brīnums?

Šī pasaka ir par….

(Pēc līdakas krievu tautas pasakas pavēles)

Atbildiet bez uzvednes. Kas ir šīs pasakas autors: pasakā

5. "Kaķis uz divām kājām

Pastaigas sarkanos zābakos

6. "Ar zelta spīdīgu cekulu virs ūdens, kas līdzīgs spogulim

Ragana plosās caur kosmām, uzjautrinot sevi ar sirmu matu šķipsnu. ("Ūdens". G. Tukajs). Labi padarīts. Puiši uzminēja visas mīklas, tika galā ar visiem uzdevumiem.

Bērni, ieņemiet vietas, mēs dodamies uz nākamo salu. Puiši, mēs ilgi burājam. Nu, piecelieties un paskatieties pa labi, ja redzat salu, tad pa kreisi, 2 reizes abos virzienos. ( Nevar redzēt) Ak, mūsu kuģis brauc ilgu laiku. Galu galā zivis mūs gaida, viņiem nepieciešama mūsu palīdzība. Mums jāpalīdz mūsu kuģim: pacelt rokas augšā un vicināt. Un tagad pūtīsim visi kopā, lai kuģis kuģotu ātrāk. Labi padarīts.

Un tagad es redzu "Nāru salu". Kas mūs sagaida pēdējā salā? Paskaties puiši, kas notika ar zivīm? ( Viņi ir zaudējuši savu krāsu) Mums steidzami viņiem jāpalīdz. (Zivju dekorēšanai bērni izmanto krāsainas smiltis). Labi padarīts.

Ak, paskatieties, kurš ieradās pie mums (ekrānā parādās nāra).

Nāra: Sveiki puiši. Es ļoti priecājos, ka jūs tikāt galā ar visiem uzdevumiem un nokļuvāt manā salā. Un liels paldies par manām zivīm, kuras jūs tik skaisti izrotājāt. Jūsu centieniem esmu sagatavojis jums pārsteigumu, kuru atradīsit jūras krastā, netālu no jūsu kuģa. Tagad, uz redzēšanos.

Pedagogs: Teiksim paldies Nārai un atvadīsimies no viņas. Nu, puiši, par kādu pārsteigumu Nāra runāja? ( Ejam meklēt pārsteigumu - kasti ar šokolādes monētām).

Tātad mūsu interesantais ceļojums ir beidzies. Ir pienācis laiks mums atgriezties iecienītajā bērnudārzā. Un ar ko mēs tur atgriezīsimies? ( Bērnu atbilde). Pa labi. Ieņemiet vietas un peldieties.

Es redzu mūsu bērnudārzu. Tāpēc mēs kuģojām. Mēs visi aizbraucam. Puiši, vai jums patika mūsu ceļojums? Kura sala jums patika visvairāk? Kam tu par to pastāstīsi?

Un tagad es gribu zināt, kāds ir jūsu noskaņojums pēc mūsu ceļojuma? Nāciet visi pie galda. ( Uz galda ir kārtis: saule, saule no mākoņa aizmugures, mākonis. Bērni izvēlas kartes). Es redzu, ka jums visiem ir saulains noskaņojums. Vai vēlaties iepriecināt mūsu viesus? Tad dodiet viņiem arī jautru, saulainu noskaņu.

Bibliogrāfija:

1. Pomorajeva I.A., Pozina V.A. "Elementāru veidošanās matemātiskie attēlojumi»Skolas sagatavošanas grupa. - M.: Mozaīka - sintēze, 2016. gads.

2. Voskoboviča izglītojošās spēles: Kolekcija mācību materiāli/ V.V.Voskobovičs, L.S.Vakuļenko. - M.: TC sfēra, 2015. gads.


Integrēta nodarbība atbilstoši federālās zemes izglītības standarta prasībām pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupā "Pavasara noskaņa"

Integrētās stundas kopsavilkums pirmsskolas izglītības iestādē saskaņā ar federālās zemes izglītības standarta prasībām

Vecuma grupa: sagatavošanas grupa.

Temats:"Pavasara noskaņa"

Mērķi.

    Precizēt un vispārināt idejas par pavasarim raksturīgajām iezīmēm, paplašināt bērnu zināšanas par pavasari, bagātināt un aktivizēt bērnu vārdu krājumu par šo tēmu.

    Attīstīt bērnu runu, iztēli, loģisko domāšanu.

    Izglītot bērnos spēju redzēt un izprast dabas skaistumu, balstoties uz aktīvu folkloras izmantošanu (mīklas, zvani).

    turpiniet iemācīt bērniem zīmēt pūkainu vītolu ar "kule" un "slapjš" metodi. Nostipriniet zīmēšanas spēju, darbā izmantojiet otas dažāda biezuma, novietojiet zīmējumu pa visu lapu. Lai audzinātu precizitāti, neatlaidību.

Uzdevumi:

1. SOCIĀLO-KOMUNIKATĪVĀ ATTĪSTĪBA:

Veidot bērniem saliedētības, vienotības, pozitīvas emocionālās noskaņas izjūtu kolektīvā;

Iemācieties izteikt savu viedokli, uzklausīt vienaudžus un uzturēt sarunu.

2. KOGNITĪVĀ ATTĪSTĪBA:

Lai bērnu prātos fiksētu pavasara, sezonālo rakstura izmaiņu pazīmes.

3. RUNAS ATTĪSTĪBA:

Aktivizēt bērnu vārdu krājumu;

4. Mākslinieciskā un estētiskā attīstība:

Veidot atbildības sajūtu par ekoloģisko situāciju uz Zemes;

Stiprināt kustību koordinācijas prasmi.

5. FIZISKĀ ATTĪSTĪBA:

Veicināt bērnu fiziskās un garīgās veselības saglabāšanu un stiprināšanu ar fiziskās sagatavotības palīdzību.

Didaktiskais materiāls:

Demonstrācija: rādītājs - saules stars, projektors un slaidi tam - pavasara koki un krūmi, saule, no bedres rāpojošs lācis, gājputni, pavasara straumes.

Izdošana: krāsas, otu, nepabeigtu zīmējumu ar krūmiem.

Iepriekšējs darbs. Sarunas par pavasari. Mīklu, dziedājumu, dzejoļu, dziesmu apgūšana ar deju kustībām. Pasaku lasīšana. Sezonas dabisko izmaiņu novērošana pavasarī pastaigu laukumā parkā.

Nodarbības gaita

Bērni ienāk zālē un apsēžas, skanot V. Mocarta dziesmas "Pavasara atnākšana" melodijai uz putnu dziesmu fona.

Sveiki bērni! Mani sauc Aleksandra Nikolajevna, un es ļoti priecājos jūs visus satikt.

Un tagad es iesaku jums atrisināt mīklu, un jūs uzzināsiet, kādam gada laikam tiks veltīta mūsu šodienas nodarbība.

Nāk ar labu
Tas pūš silti
Tas ir sarkans ar saules gaismu,
Un viņu sauc ... (pavasaris).

Vai jūs aizrauj pavasaris? Mēs ilgi gaidījām pavasari, tad kāds pavasaris? (Ilgi gaidīts). Kāds noskaņojums rodas, runājot par pavasari? (Jautrs, labs, iecirtīgs, skaists ...). Zeme atdzīvojas arī pavasarī. Skatiet, kuras lāstekas ir parādījušās mūsu grupā. Tie nav vienkārši, bet maģiski, pavasaris viņos slēpa savus jautājumus. Ja jūs atbildat uz tiem pareizi, ekrānā parādīsies pavasara attēls. Saulainais zaķis man palīdzēs izvēlēties puišus, kuri lasīs lāstekas.

Skolotājs ar rādītāju kā saules staru izsauc bērnus pēc kārtas. Viņi norauj lāstekas, tālāk aizmugurējā puse kuri jautājumi ir rakstīti. Skolotājs nolasa jautājumu, bērns uz to atbild. Ekrānā parādās attēls "Pavasaris"

Pedagogs.

Kas tiek saukti par pavasara vēstnešiem? (Putni)

Kā pavasarī spīd saule? (Saule sāk spīdēt spožāk, kļūst siltāka)

Kur pavasarī pazūd sniegs? (Sniegs no saules stariem sāk kust un pārvēršas straumēs)

Kas notiek ar kokiem pavasarī? (Sula sāk kustēties, kokos parādās lapas)

Kā mainās savvaļas dzīvnieku izturēšanās pavasarī? (Lāči nāk no ziemas miega, ezīši, zaķi un vāveres maina kažoku krāsu utt.)

Kādus pavasara darbus cilvēki dara? (Koku atzarošana dārzos, aršana, sēšana, koku stādīšana, putnu māju celtniecība utt.)

- Kādi ir pirmie ziedi, kas parādās uz atkausētiem plankumiem? (Sniegpulkstenītes.)

Uzminiet, ko es jums šodien pastāstīšu.

Pati pirmā pavasara diena

Pats - pats pirmais.

Priežu malā

Ir uzziedējis ... .. (vītols)

Pareizi, tas ir incītis vītols. Pavasarī tas zied pirms visiem citiem. Kopš seniem laikiem pastāv uzskats, ka uzplaukums, spēka pilns koks var nodot veselību, spēku, skaistumu visiem, kas tam pieskaras. Un vītolu, it īpaši kaķus, ziedošos pumpurus uzskatīja par dziedinošiem, apveltītiem ar īpašu spēku.

Es pieskaros bērniem ar vītola zariem un saku: "Kad vītols aug, tā tu aug."

Un tagad ļaujiet mums nedaudz atpūsties pie jums, visi piecelieties riņķī.

Pēc tam bērni stāvēs lokā un tiek turēta dinamiska pauze "Koks mežā".

Tie ir koki mežā Rokas paceltas un pamāja.

Vējš notriec rasu Elkoņi saliekti, rokas trīcēja.

Putni lido pie mums Viegli viciniet rokas

Spārni atlocījās Bērni kustības veic atbilstoši vārdiem.

Vējš klusi satricina kļavu ,

Slīpums pa labi - pa kreisi.

Viens - slīpums, divi - slīpums,

Kļava čaukstēja ar lapotni ... (A. Baeshko)

Bērni, nāciet tuvāk, apbrīnojiet ziedošo vītola zaru. Cik skaists zars, pieskarieties tā auskariem. Kas viņi ir? Kā viņi izskatās?

Bērni, kāda ir auskara forma? Kā viņi atrodas? (pārmaiņus). Skatiet, kuras filiāles? (garš, īss, taisns).

Diemžēl ziedošā vītola šarms ir īslaicīgs. Drīz tas izbalēs un jēri nokritīs. Kā mēs ilgi varam saglabāt tās skaistumu sev un saviem tuviniekiem? (Zīmēt). Vītola zarus ieliksim vāzē.

Vītoli atrodas uz plānām tumšām zarām. Šķita, ka tie pārmaiņus pielipuši pie pumpuriem un zariem. Ovāls vītols un apaļa forma.

Pedagogs: Un kā nodot incītis vītola pūkainību? Ko tu domā? Šodien mums palīdzēs birste - sari. Kā sauc krāsu ar šo otu?

Bērni: jab, jab. Birstīte atstāj "dzeloņainu" pinkainu nospiedumu.

Pedagogs:šodien es jums parādīšu, kā uzzīmēt pūkainus vāveru vītolu pudurus. (rāda un stāsta vienlaikus)

Mēs turam suku šādi:

Tas ir grūti? Nē nekas!

Turiet to taisni uz augšu

Un to klusi nospiediet.

Uz augšu, uz leju, uz augšu, uz leju -

Labāk notīriet!

Uz lapas ir pūkaina taka

Verbuškis ir lieliskāks - nē!

Vienā zarā savukārt ar guašu mēs uzzīmējam baltus gabaliņus ar "kule". Un, lai gan guašs nav sauss, "slapjš" ar daļēji sausu suku ar melnām akvareļkrāsām no apakšas neliela apļa veidā izvelciet pumpuru. Tad mēs ierakstām melnu guašu un uz augšu uz nieres uzliekam vieglu "kule". Melna krāsa, kas izplatās pa baltu, "padara" pumpuru tilpuma ar toņu svītrām. Galvenais noteikums ir būt savlaicīgi, pirms baltais guašs ir izžuvis. Tāpēc mēs ievelkam baltu vītolu neliels daudzums vienā zarā, tad otrā pa vienam.

Bērni, vai jūs visu saprotat?

Sāksim zīmēt!

(bērni veic darbu, skolotājs palīdz tiem, kuriem tas ir grūti.) Visi bērnu darbi tiek izvietoti uz stenda. Puiši, cik brīnišķīgus zīmējumus mēs esam izveidojuši ar jums.

Pedagogs:“Zeme mīl rūpes. Augs ir zemes ornaments. Dabas liktenis ir Dzimtenes liktenis " jauki vārdi krievu tauta runā par mīlestību pret dabu. (Pavasara dabas slaidi) Atcerēsimies mums, bērni, vienmēr, ka zemes skaistums ir atkarīgs no tā, kā cilvēks aizsargās un mīlēs dabu - māti. Un tajā pašā laikā vērīgs cilvēks no viņas var daudz mācīties. Ko jūs varat iemācīties no dabas, es jums pastāstīšu tagad.

Mēs jebkurā gadalaikā

Gudra daba māca.

Putni māca dziedāt

Zirneklis - pacietība.

Bites laukā un dārzā

Viņi māca mums strādāt.

Saule māca laipnību.

Daba visu gadu

Jums jāmācās.

Nu, un visi meža cilvēki

Māca stipru draudzību. (V. Orlova)

Pārdomas.

Bērni, sakiet, lūdzu, vai mums patika mūsu stunda? Kāds noskaņojums jums radās mūsu stundas beigās? Ko jūs atceraties?

Katram no jums uz galda ir emocijzīmes, ja jums patika mūsu nodarbība, paaugstiniet sauli, ja jums nepatika, tad mākonis.

Dārgie puiši, man bija prieks satikties un sarunāties, paldies par Aktīva līdzdalība.

Es ceru, ka mūsu stunda jums bija noderīga un informatīva.

Bibliogrāfija

1. "No dzimšanas līdz skolai" red. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasiļjeva, 2014. gads.

2. “Mēs spēlējam, zīmējam un dziedam” Kartushina M.Yu., Integrētās nodarbības bērniem no 5 līdz 7 gadiem.-M.: “Izdevniecība“ Scriptorium 2003 ”, 2009

3. "Izstrādes klašu kopums muzikālās spējas pirmsskolas vecuma bērniem "N. V. Korčalovskaja. - M .: ARKTI, 2008.

Pēdējās integrētās stundas kopsavilkums skolas sagatavošanas grupā

mērķim: vispārināt un sistematizēt bērnos iegūtās zināšanas.
Uzdevumi:

  • Izveidojiet interesi par savas pilsētas vēsturi; paplašināt bērnu zināšanas par viņu pilsētu, apskates vietām, radīt lepnuma sajūtu par pilsētu, kurā jūs dzīvojat.
  • Attīstiet uzmanību, domāšanu, sakarīgu runu, strādājiet pie runas izteiksmības, turpiniet attīstīt spēju atbildēt uz jautājumu pilnībā kopīgā teikumā.
  • Attīstīt rakstīšanas prasmes: lasīt atsevišķus vārdus un frāzes, rakstīt drukātus burtus.
  • Apgūt vārdu skaņas analīzi; skaņu intonācijas atlase vārdam, to secības noteikšana, skaņu raksturojums (patskaņs - līdzskaņs), vārdu shēmas sastādīšana, vārdnīcas bagātināšana ar darbības vārdiem.
  • Nosakiet vārdu skaitu un secību teikumā; uz papīra lapas sastādiet teikumus ar noteiktu vārdu orientāciju.
  • Attīstīt loģisko domāšanu, spēju atrisināt vienkāršas matemātiskas problēmas, spēju orientēties uz papīra lapas, attīstīt pirkstu smalko motoriku.
  • Lai nostiprinātu bērnu zināšanas par matemātisko simbolu elementiem, problēmas daļas jēdzienu.
  • Spēja sastādīt un risināt problēmu; zināšanas par nedēļas dienu secību, gada laiku, dienas daļu.
  • Attīstiet telpisko iztēli un loģiskās domāšanas elementus, spēju uzminēt mīklas.
  • Audzināt neatlaidību, spēju uzklausīt, savstarpēju palīdzību, vēlmi palīdzēt, mīlestību pret dabu, vēlmi mācīties.
  • Veidot prasmes veikt uzdoto uzdevumu, spēju novērtēt viņu darbību rezultātus.

Aprīkojums: septiņkrāsu zieds, pastnieka formas tērps, paku kaste, 7 kartītes ar uzdevumiem, zīmīte, mini muzejs “Belgoroda - militārās slavas pilsēta”; kārtis ar lapsas, zaķa, lāča, vilka, vāveres, bebra attēlu; zilas un sarkanas kartītes visiem; kartītes ar drukātiem vārdiem bez viena burta: shk (o) la, misa (s) na, (z) ajatas, bana (n), lapsa (a), gor (o) d; kārtis ar matemātikas uzdevumiem, burtiem dažādas krāsas; lineāli, rotaļlietas: zaķis, rāceņi, mazmeita, bug; emocijzīmes.

Iepriekšējs darbs: lomu spēles "Skola", "Pasts";
d / un "Kas dzīvo mežā?", teātra aktivitātes "Repka", mini muzeja "Krievu dzīves istaba" apmeklējums, "Belgoroda - militārās slavas pilsēta".

Izglītojošo darbību norise:

  1. ORGANIZĒŠANAS LAIKS

Pedagogs: Puiši, sasveicināsimies ar mūsu viesiem un smaidīsim viņiem. Tagad visi skatās uz mani un sniedz man savus smaidus. Labrīt, dārgie bērni un pieaugušie.
(Bērni ar skolotāju stāv aplī.)
Es redzu plašā lokā
Visi mani draugi piecēlās.
Mēs ejam tieši tagad,
Tagad ejam pa kreisi
Pulcēsimies apļa centrā
Un mēs visi atgriezīsimies vietā.
Visi smaidīsim viens otram.
Viss, mēs varam sākt
Bet vispirms jums jābūt kopā
Sveiki visiem.

2. GALVENĀ DAĻA

Pie durvīm klauvē. Uz sliekšņa atrodas pastnieks (bērns) ar kastīti ar septiņu krāsu ziedu un zīmīti. Uz ziedlapiņas krāsainajā pusē ir pielīmēti skaitļi no 1 līdz 7.

Pastnieks: Sveiki, es esmu pastnieks, es tev atvedu paku.
Pedagogs: Sveiks pastnieks. Lūdzu, izturiet. Puiši, atveram iepakojumu un redzam, kas tur iekšā.Ā, lūk, burvju zieds. Vai jūs viņu atpazinājāt?
Bērni: Zieds - septiņzieds.
Pedagogs: Kāpēc to sauc?
Bērni: Tam ir septiņas ziedlapiņas.
Pedagogs: Kādā krāsā ir tās ziedlapiņas?
Bērni nosauc ziedlapu krāsas (sarkanu, oranžu, dzeltenu, zaļu, gaiši zilu, zilu, violetu).
Pedagogs Kur vēl krāsas ir tādā pašā secībā?
Bērni: Varavīksnes krāsas ir sakārtotas šādā secībā.
Pedagogs: Kas zina teicienu par krāsu kārtības iegaumēšanu varavīksnē?
Bērni saka teicienu: "Katrs mednieks vēlas uzzināt, kur sēž fazāns."
Pedagogs: Ak puiši, un lodziņā ir arī piezīme.
Pedagogs izņem un nolasa piezīmi :
Pastnieks: Oho! Cik tu esi interesants. Vai drīkstu palikt pie jums?
Pedagogs: Puiši, jūs vēlaties paņemt pastnieku ceļojumā.
Bērni: Jā.
Pedagogs: Nu, dodamies ceļojumā.

Bērns noplēš ziedlapu un nosauc numuru. Šajā laikā skolotājs saka: "Lidojiet, lidojiet ar ziedlapiņu un vediet mūs uz uzdevumu N1."
Kartes ar piešķiršanas numuriem ir atrodamas visā grupā attiecīgajos centros.

MINI CENTRS - MUZEJS "BELGOROD - MILITĀRĀS SLAVAS PILSĒTA".

N KARTE 1.

Pedagogs:
Skolotājs nolasa jautājumus.
- Nosauciet valsti, kurā dzīvojam? (Krievija).
- Krievijas galvenā pilsēta? (Maskava).
- Krievijas karoga krāsas?
(Belgoroda).


Pedagogs: Cik daudz jūs zināt par mūsu Dzimteni. Un mēs atgūstamies tālāk.

Bērns norauj ziedlapu un nolasa numuru. Pedagogs "Lido, lido ... uz uzdevumu N2".

DABAS UN EKSPERIMENTĒŠANAS CENTRS

KARTE N2

Pedagogs: Šajā uzdevumā mēs esam aicināti uzminēt mīklas. Vai vēlaties? Un mēs pārbaudīsim atbildi pēc attēla.
Skolotājs veido mīklas, un bērni pārbauda atbildes no attēliem.
Man ir krāšņa aste
Un mans raksturs nav viegls -
Esmu viltīgs un viltīgs.
Mana bedre ir dziļa. (Lapsa)
************************
Es esmu pelēka, es dzīvoju mežā,
Es pazīstu sarkano lapsu.
Es velku skumju dziesmu
Skaļi gaudo uz Mēness. (Vilks)
*************************
Meža meistars
Pamosties pavasarī
Un ziemā zem putenis gaudo
Viņš guļ sniega būdā. (Lācis)
************************
Nav jēra un kaķa,
Visu gadu valkā kažoku.
Pelēks kažoks - vasarai.
Ziemai cita krāsa. (Zaķis)
***********************
Es staigāju pūkainā kažokā
Es dzīvoju dziļā mežā.
Dobumā uz veca ozola
Es graužu riekstus. (Vāvere)
*************************
Ūdens meistari
Viņi būvē māju bez cirvja
Birstes un dubļu māja
Un aizsprosts. (Bebri)
Pedagogs:

Bērns noplēš ziedlapu un nolasa skaitli 3. Aux-l "Lido, lido ... uz uzdevumu N3".

GRĀMATU CENTRS

KARTE N3

Pedagogs: lidmašīna - lido, planē.

  • zaķis - lec, baidās;
  • vējš pūš, rada troksni;
  • vilciens - braucieni, dūcieni, piepūšanās;
  • saule - spīd, sasilda;
  • zīmulis - raksta, nokrāso;
  • zieds - aug, zied;
  • vistas - kodumi, clucks;
  • ods - čīkst, kož;
  • tējkanna - vārās, svilpes;
  • bumba - lekt;
  • adata - šuj, dur;
  • Telefona zvani.

Pedagogs: Man ir liels prieks, ka jūs darījāt visu iespējamo! Otrais uzdevums. Es aicinu jūs apsēsties uz krēsliem.

Spēļu apmācības situācija "Teikumu veidošana", "Teikumu grafiskais attēlojums".
- Puiši, tagad es jums parādīšu pasaku varoni, un jums viņš jānosauc un ar šo vārdu jāsastāda jebkurš 3-4 vārdu teikums. Piemēram: zaķis ( zaķis mīl burkānus). Cik vārdu sastāv no šī teikuma ( šis teikums sastāv no 3 vārdiem, bērns uz tāfeles uzraksta teikuma aprakstu \ - - -).
Tad skolotājs pārmaiņus rāda: rāce; mazmeita; Kļūda.
Vectēvs iestādīja rāceņu. Vabole sauca kaķi. Mazmeita vecmāmiņai.
1) \- – – .
2) \- – -.
3) \- – – .
Pedagogs: No kā ir šī pasāža? ("Rāce") Labi padarīts!

Bērns norauj ziedlapu un nolasa numuru. Voc-l "Lido, lido ... uz uzdevumu N4".

MOTORA DARBĪBAS CENTRS

KARTE N4

Skolotājs nolasa uzdevumu. Fiziskā audzināšana. Šeit mēs nedaudz iesildīsimies. Mēs izpildām kustības pēc mūzikas.

Bērns norauj ziedlapiņu un nolasa skaitli 5. Pedagogs "Lido, lido ... uz uzdevumu N5".

RUNAS ATTĪSTĪBAS CENTRS

KARTE N5

Skolotājs aicina jūs iet pie galdiem un nolasa uzdevumu:
1. uzdevums Spēle saucas "Kas ir uzmanīgs".
Pedagogs: Labi puiši! Jūs esat izpildījis šo uzdevumu.

Pedagogs: 2. izaicinājums: “Kādas vēstules trūkst? "
shk (o) la, misa (s) na, (z) jati, bana (n), lapsa (a), gor (o) d... Jūs strādājat ar kartēm, un Dima strādā uz tāfeles. Pārbaudīsim, vai visi ir kā Dima?

3. izaicinājums Spēle "Izgudrojiet vārdu ar noteiktu skaņu".
Uzmanīgi klausieties: mmmama, Rimma, kom. Kāda ir tā pati skaņa, kuru dzirdat visos vārdos? Tagad jūs izdomājat vārdu ar skaņu "mmm" un atzīmējat šīs skaņas vietu vārdā: sākumā, vidū vai beigās. Kartē N 2 ( uzdevuma izpilde). Pārbaudīsim, kādus vārdus jūs izdomājāt? Kur ir skaņa? Labi paveikti puiši, arī jūs veicāt labu darbu ar šo uzdevumu.

Bērns norauj ziedlapiņu un nolasa skaitli 6. Pedagogs "Lido, lido ... uz uzdevumu N6".

MATEMĀTIKAS CENTRS

KARTE N6

Skolotājs aicina. Tagad spēlēsim, stāvēsim lokā ( bumbas spēle). Kamēr spēlē tamburīns, tu padod bumbu pa apli. Tas, kurš jums ir bumba, atbild uz jautājumu.
1. Mammai ir kaķis, Pūka, suns, Družoks un meita Lyuba. Cik mammai ir bērnu? (viens).
2. Ko krokodili ēd Ziemeļpolā? (krokodili tur nedzīvo).
3. Kurš plēšas skaļāk: gailis vai govs? (gailis nemāk ņurdēt).
4. Kādā krāsā ir koloboka mati? (kolobokam nav matu).
5. No kādiem ēdieniem nevar ēst? (no tukšas).
6. 16. numura kaimiņi.
7. Cik dienas nedēļā.
8. Cik mēnešus gadā.
9. Nosauciet pēdējo ziemas mēnesi.
10. Nosauciet dienas daļas. Cik tādu ir?
11. Cik ragu ir 2 govīm? (četri)
12. Cik ausis ir 3 pelēm? (6)


Klausieties uzdevumu. Mēs strādājam ar karti N1
Bet vispirms atcerieties noteikumu par mērīšanu ar lineālu. (turiet lineālu ar roku, sāciet mērījumu no 0).

Karte N2. Apskatiet attēlu un izveidojiet problēmas izklāstu. (Lācim ir 10 apaļas bumbiņas un 3 ovālas). Uzdodiet jautājumu problēmai. (Cik bumbiņu ir lācim kopā?) Cik bumbiņu ir lācim? (13). Pierakstiet un izlasiet problēmas risinājumu (10 + 3=13).

KarteN3... Bērni saņem atsevišķas kartes ar matemātisku piemēru, kur trūkst skaitļa, punkta vietā jāievieto vēlamais skaitlis.
3 + . = 5 4 – 2 = .
4 + . = 7 6 – . = 4
5 + 5 = . 10 – . = 3

Bērns norauj ziedlapiņu un nolasa skaitli 7. "Lido, lido ... uz uzdevumu N7".

KARTE N7

Pedagogs: Mūsu ceļojums tuvojas beigām. Pēdējā uzdevumā jums jāievieto vārdi no burtiem un vārdi jāievieto teikumā. Tas kļūs par jūsu devīzi skolas priekšā "Mēs esam gatavi skolai".
(Ja tas nedarbojas, mājiens ir burti ar tās pašas krāsas vārdu).
Pedagogs: Visi uzdevumi ir izpildīti. Jūs visu izdarījāt labi.

Atspoguļošana.

Pedagogs: Vai tas tev, pastniek, bija interesanti?
Pastnieks: Mani interesēja jūs, puiši. Bet man jāiet uz darbu, jānogādā pasts.
Pedagogs: Tad pielīmējiet to, ja jums patika emocijzīme. Un, ja tas bija skumji, neinteresanti, garlaicīgi, tad pielīmējiet skumjas.
Pastnieks: Uz redzēšanos.
Bērni: Uz redzēšanos.
(Pastnieks iet ģērbtuvē).
Pedagogs
(Bērni uz molberta pielīmē 2 lapas A-4 ar skumjām smaidiņām, uz galda ir apaļas smaidiņas).
Pedagogs: Paldies mūsu viesiem, pedagogiem, paldies mūsu puišiem.
(Bērni atvadās).

Pirmajā uzdevumā jums būs jāatbild uz viktorīnas jautājumiem.
Nosauciet valsti, kurā dzīvojam? (Krievija).
- Krievijas galvenā pilsēta? (Maskava).
- Krievijas karoga krāsas? (trīskrāsains: balts, zils, sarkans).
- Un kā sauc pilsētu, kurā mēs dzīvojam? (Belgoroda).
- Kāpēc to tā sauc? (jo tas ir balts un stāv uz krīta kalniem).
- Un kurš man pateiks mūsu pilsētas ielas? (Gubkins, Šalandins, Jeseņins, Vatutina prospekts, Karaliene).
Pedagogs: Cik daudz jūs zināt par mūsu dzimteni. Bet mēs atgūstamies tālāk.

Šajā uzdevumā mēs esam aicināti uzminēt mīklas.
Vai vēlaties? Un mēs pārbaudīsim atbildi pēc attēla.
Par kādiem dzīvniekiem mēs runājām (savvaļas).
Jūs esat izpildījis uzdevumu. ES esmu ļoti laimīgs!

Fiziskā audzināšana. Šeit mēs nedaudz iesildīsimies.
Mēs izpildām kustības pēc mūzikas vārdiem.

Šeit mums ir vairāki uzdevumi. Klausieties pirmo uzdevumu: “Es iesaku jums bumbas spēle "Nosauciet darbību" Lūdzu, nostājieties lokā. Es saucu objektu - jūs esat darbība, kuru viņš var veikt. Piemēram: lidmašīna - lido, planē.
Bērni stāv aplī; skolotājs pēc kārtas met bumbu un uzdod jautājumus.

  • zaķis - lec, baidās;
  • vējš pūš, rada troksni;
  • vilciens - braucieni, dūcieni, piepūšanās;
  • saule - spīd, sasilda;
  • zīmulis - raksta, nokrāso;
  • zieds - aug, zied;
  • vistas - kodumi, clucks;
  • ods - čīkst, kož;
  • tējkanna - vārās, svilpes;
  • bumba - lekt;
  • adata - šuj, dur;
  • Telefona zvani.

Pedagogs: Man ir liels prieks, ka jūs mēģinājāt! Otrais uzdevums. Es aicinu jūs apsēsties uz krēsliem.

"Mēs iesniedzam priekšlikumus", "Priekšlikumu grafiskais attēlojums". Puiši, tagad es jums parādīšu pasaku varoni, un jums viņš jānosauc un ar šo vārdu jāsastāda jebkurš 3-4 vārdu teikums. Piemēram: zaķis (zaķis mīl burkānus). Cik vārdu sastāv no šī teikuma (šis teikums sastāv no 3 vārdiem, bērns uz tāfeles uzraksta teikuma aprakstu \ - - -).
Tad skolotājs pārmaiņus rāda: rāce; mazmeita; Kļūda.
Vectēvs iestādīja rāceņu. Vabole sauca kaķi. Mazmeita vecmāmiņai.

Skolotājs aicina jūs iet pie galdiem un nolasa uzdevumu:
N 1. uzdevums Spēle tiek dēvēta par “Kas ir uzmanīgs”.
- Es parādīšu burtu (U, Y, D, W, O, R, F, A). Ja tas apzīmē patskaņu skaņu, jums jāuzņem sarkanā karte, ja tā ir līdzskaņa, tad zilā. (Uzdevuma izpilde).
Pedagogs: Labi, puiši! Jūs esat izpildījis šo uzdevumu.

Pedagogs: Uzdevums N2: “Kādas vēstules trūkst? "
Izlasiet vārdus un punkta vietā ierakstiet, kurš burts tika pazaudēts:
shk (o) la, misa (s) na, (z) ajatas, bana (n), lapsa (a), gor (o) d. Jūs strādājat ar kartēm, un Dima strādā uz tāfeles. Pārbaudīsim, vai visi ir kā Dima?

N 3. uzdevums Spēle "Iedomājieties vārdu ar noteiktu skaņu".
Uzmanīgi klausieties: mmmama, Rimma, kom. Kāda ir tā pati skaņa, kuru dzirdat visos vārdos? Tagad jūs izdomājat vārdu ar skaņu "mmm" un atzīmējat šīs skaņas vietu vārdā: sākumā, vidū vai beigās. Kartē N 2 (uzdevuma izpilde). Pārbaudīsim, kādus vārdus jūs izdomājāt? Kur ir skaņa? Labi paveikti puiši, arī jūs veicāt labu darbu ar šo uzdevumu.
Skolotājs aicina. Tagad spēlēsim, stāvēsim riņķī (bumbas spēle). Kamēr spēlē tamburīns, tu padod bumbu pa apli. Tas, kurš jums ir bumba, atbild uz jautājumu.
1. Mammai ir kaķis, Pūka, suns, Družoks un meita Lyuba. Cik mammai ir bērnu? (viens).
2. Ko krokodili ēd Ziemeļpolā? ( krokodili tur nedzīvo).
3. Kurš plēšas skaļāk: gailis vai govs? ( gailis nemāk ņurdēt).
4. Kādā krāsā ir koloboka mati? ( kolobokam nav matu).
5. No kādiem ēdieniem nevajadzētu ēst? ( no tukšas).
6. 16. numura kaimiņi.
7. Cik dienas nedēļā.
8. Cik mēnešus gadā.
9. Nosauciet pēdējo ziemas mēnesi.
10. Nosauciet dienas daļas. Cik tādu ir?
11. Cik ragu ir 2 govīm? (četri)
12. Cik ausis ir 3 pelēm? (6)

Skolotājs aicina aiziet aiz rakstāmgalda.
Klausieties uzdevumu. Mēs strādājam ar karti N1
Meitene Žeņa nesa bageles uz auklas un skaitīja vārnas. Klaiņojošais suns atņēma visus stūres ratus, un Ženijai palika tikai aukla. Uz papīra jūs no stūres esat novilcis auklu. Izmēriet virves garumu ar lineālu un ierakstiet rezultātu lodziņā blakus tam.
Bet vispirms atcerieties mērīšanas likumu ar lineālu ( mēs turam lineālu ar roku, mērījums sākas no 0).

Karte N2. Apskatiet attēlu un izveidojiet problēmas izklāstu. ( Lācim ir 10 apaļas bumbiņas un 3 ovālas bumbiņas). Uzdodiet jautājumu problēmai. ( Cik bumbiņu ir lācim kopā?) Cik bumbiņu ir lācim? ( 13 ). Pierakstiet un izlasiet problēmas risinājumu ( 10 + 3=13 ).

Karte N3. Bērni saņem atsevišķas kartes ar matemātisku piemēru, kur trūkst skaitļa, punkta vietā jāievieto vēlamais skaitlis.
3 + . = 5 4 – 2 = .
4 + . = 7 6 – . = 4
5 + 5 = . 10 – . = 3
Ženija strādā pie tāfeles. Vai visiem izdevās kā Ženijai?

Pedagogs: Mūsu ceļojums tuvojas beigām.
Pēdējā uzdevumā jums jāievieto vārdi no burtiem,
un ievietojiet vārdus teikumā.
Tas kļūs par jūsu devīzi skolas priekšā.
« Mēs esam gatavi skolai».
(Ja tas nedarbojas, mājiens ir
burti ar tādas pašas krāsas vārdu).
Pedagogs: Visi uzdevumi ir izpildīti.
Jūs visu izdarījāt labi.

“Sveiki, dārgie bērni. Jums raksta skolas audzēkņi. Jūs drīz ejat uz skolu. Vai esat gatavs skolai? Pēc ceļojuma uz zināšanu zemi un pēdējā uzdevuma izpildi jūs atbildēsiet uz šo jautājumu. Katra mūsu zieda ziedlapa ir sagatavojusi jums uzdevumu. Konsekventi tos izpildot, jūs veiksiet ceļojumu uz zināšanu zemi. "

Atspoguļošana.
Pedagogs: Vai tas tev, pastniek, bija interesanti?
Pastnieks: Mani interesēja jūs, puiši. Bet man jāiet uz darbu, jānogādā pasts.
Pedagogs: Tad pielīmējiet to, ja jums patika emocijzīme. Un, ja tas bija skumji, neinteresanti, garlaicīgi, tad pielīmējiet skumjas.
Pastnieks: Uz redzēšanos.
Bērni: Uz redzēšanos.
(Pastnieks ieiet ģērbtuvēs).
Pedagogs: Puiši, es aicinu jūs izteikt savu viedokli par šodienas ceļojumu.