"Flower Glade" - GCD apkopojums zīmēšanai, izmantojot netradicionālas metodes sagatavošanas grupā. Netradicionāla zīmēšanas tehnika par tēmu: Ziema bērnudārzā

Nodarbības kopsavilkums par

netradicionāla krāsošanas tehnika

(zīmējums ar sāli.)

V sagatavošanas grupa

Temats: Tauriņš.

Pabeidza: Lebedeva Yu.V.

Mērķis: iepazīstināt ar netradicionālo zīmēšanas ar sāli tehniku.

Uzdevumi:

1. Turpināt ieviest dažādas netradicionālas gleznošanas tehnikas (zīmēšana ar sāli).

2. Attīstīt māksliniecisko gaumi, iztēli, vēlmi eksperimentēt savā darbā.

audzināt precizitāti, centību, mērķtiecību.

3. attīstīties smalkās motorikas rokas, kustību koordinācija.

Aprīkojums: Otas, ūdens burka, krāsas, sāls, tauriņa trafarets.

Priekšdarbi: tauriņu ilustrāciju apskate, saruna par tauriņu izskatu un priekšrocībām.

Nodarbības gaita

Pedagogs: Puiši, klausieties mīklu un uzminiet, kuru mēs šodien uzzīmēsim.

Plīvo pāri ziediem

Kurš gan nepazīst skaistuli?

Viņas spārni ir nokrāsoti

Viņas dejas ir raibas.

Tikai ļoti neaizsargāts

Tas ir pilnīgi nekaitīgs.

Nesteidzies viņu nobiedēt

Vājākie ir jāaizsargā.

(Tauriņš).

Pedagogs: Tieši tā, puiši, tas ir tauriņš. Labi padarīts!

Kādas ir tauriņa daļas?

Bērnu atbildes:(rumpis, spārni, kājas, galva, antenas, acis)

Pedagogs: Ko dēj tauriņš? (olas)
Kurš iznāk no olas? (Kāpurs)
Ko dara kāpurs? (barojas ar lapām un aug)
Par ko viņa pārvēršas? (kuciņā vai kokonā)
Kurš izšķiļas no krizāles? (tauriņš) Viņai ir slapji spārni. Tauriņš izžāvē spārnus saulē, tiklīdz spārni izžūst, tauriņš sāk lidot.

Pedagogs: Kā viņi pārvietojas?

Bērni:(Viņi var lidot.)

Pedagogs: Ko viņi ēd?

Bērni:(ziedu nektārs, zaļas lapas utt.)

Pedagogs: Kā tauriņi izbēg no ienaidniekiem?

Bērni:(uz augiem maskē spilgtas krāsas spārni).

Pedagogs:Šodien es iesaku jums iemācīties krāsot skaistus tauriņus, izmantojot jauna tehnoloģija zīmēšana ar sāli.

Bet pirms sākam, mēs nedaudz atpūtīsimies.

Fiziskā izglītība "Tauriņš"
Tauriņš graciozi lidoja pāri ziedam,
Pavicina spilgti košus spārnus. (Gludi roku viļņi)
Viņa sēdēja uz skaista zieda, (Apsēdies)
Un viņa ēda nektāru. (Galva noliecas uz leju)
Viņa atkal iztaisnoja spārnus (Pacelieties, rokas izstieptas uz sāniem)
Pagriezās zilajās debesīs. (Gripo apkārt)

Pedagogs: Puiši, es aicinu jūs mazliet paspēlēties.

Didaktiskā spēle"Tauriņi"

Spēles gaita. Skolotājs dod vārdus visiem bērniem

Tauriņi un lūdz tos uzmanīt. Tiklīdz izskan viņu vārds, viņiem ir jāpieceļas un jāsasit plaukstas, kurš palaida garām viņu vārdu, pamet spēli.

Pedagogs: Un tagad mēs dosimies uz mūsu darbnīcu ar nosaukumu "jautrās krāsas". Un tagad es jums pastāstīšu par jauna tehnoloģija zīmējums, ko sauc par zīmēšanu ar sāli. Lai to izdarītu, mēs paņemam līdzi tauriņa rakstu un iezīmējam tauriņa kontūru. Tad mēs ņemam otu, krāsas un sākam to krāsot, pēc tam, kad tauriņš ir nokrāsots, mēs paņemam līdzi sāli un sākam kaisīt sāli uz mūsu tauriņa. Mūsu skaistuma tauriņš ir gatavs.

Pirkstu vingrošana

"Tauriņš"

(Novietojiet rokas horizontāli. Sakrustiet īkšķus.)

(Šūpojiet rokas, attēlojot tauriņa spārnus.)

Ak, kāds skaistums

Šis tauriņš ir liels!

Es lidoju pāri ziediem

Un uzreiz pēkšņi pazuda.

Nodarbības rezultāts.

Jūs, puiši, paveicāt patiešām labu darbu. Atcerēsimies tehnikas nosaukumu, kurā strādājām. (zīmējums ar sāli.)

Bērnu darbu analīze

Skolotāja piedāvā izveidot izstādi un to apskatīt.

Kāds brīnišķīgs skaistums?

Pļava ir klāta ar ziediem!

Brīnumi notiek

Šeit vednis uzņēma problēmas

Bet burvim ar to nav nekāda sakara!

Tauriņi sanāca kopā

Skaidrā, saulainā dienā

Mēs apsēdāmies atpūsties uz zāles!

Zīmēšana ir viena no priecīgākajām un jautrākajām aktivitātēm bērnam. V bērnudārzs diezgan daudz laika tiek atvēlēts vizuālās mākslas nodarbībām. Vissvarīgākais ir tas, ka mazuļus nevajag piespiest uz šāda veida radošumu – viņi paši labprāt zīmē. Ir svarīgi, lai katrs mazulis piedzīvo veiksmes situāciju neatkarīgi no viņa vizuālās mākslas spējām. Un, lai radītu šādus apstākļus, skolotājam palīgā nāk netradicionālas zīmēšanas tehnikas. Apsvērsim dažas darba iezīmes, kā arī sniegsim piemēru veiksmīgāko tēmu sarakstam šāda veida radošuma apguvei ilgtermiņa plānošanā.

Kāpēc netradicionālas metodes ir labas

Sagatavošanas grupā tradicionālā zīmēšana prasa ievērojamu tehnikas sarežģītību salīdzinājumā ar iepriekšējiem posmiem. izglītojošas aktivitātes bērnudārzā. Bet ko darīt, ja mazulis nespēj veidot taisnas līnijas, saglabāt proporcijas un skaidri novilkt kontūras? Pēc pāris neveiksmēm, un mazais var uz visiem laikiem zaudēt interesi par zīmēšanu. Šajā gadījumā glābj netradicionālas zīmēšanas metodes. Galvenais, ko viņi māca bērniem, ir nebaidīties no kļūdas.

Pati vide, kurā notiek zīmēšanas nodarbības t = netradicionālās tehnikās, rada bērnus pozitīvam, cerībām uz panākumiem neatkarīgi no viņu spējām.

Galvenais, ko viņi māca bērniem, ir nebaidīties no kļūdas... Galu galā zīmējumu ir ļoti viegli labot, pietiek ar to, lai kaut ko uzkrāsotu vai izdzēstu. Arī netradicionālas krāsošanas tehnikas
  • dot mazajiem pārliecību par sevi, par savām spējām;
  • attīstīt estētisko gaumi, radošumu, iztēli;
  • palīdzēt paplašināt priekšstatus par pasauli;
  • attīstīt smalko motoriku;
  • izglītot domāšanas neatkarību.

Kādas metodes tiek izmantotas sagatavošanas grupā

Ar bērniem vecumā no 6 līdz 7 gadiem jūs varat praktizēt visus attēla veidošanas veidus, kurus bērni iepazīst visu bērnudārza mācību laiku. Turklāt radošie pedagogi šajā sarakstā iekļauj vairākas jaunas metodes.

Tas ir interesanti. Guašu ir bīstami izmantot tehniķiem, kuriem nepieciešama ļoti atšķaidīta krāsa, jo pēc žāvēšanas var parādīties balts pārklājums.

Zīmējums ar vates tamponiem

Tas ir interesanti. Sižetus šajā tehnikā var veidot gan kontūras ietvaros, gan bez tās.

Metodes būtība ir tāda, ka krāsu (akvareli vai guašu), nevis parasto otu, raksta ar vates tamponu. Jūs varat izveidot zīmējumu ar līnijām (citiem vārdiem sakot, izmantot to kā otu), vai arī varat to iedurt, tas ir, uzlikt kociņu uz papīra lapas, nospiest un tā izveidot sižetu. Lai strādātu, jums ir nepieciešams vienkāršs komplekts:

  • vates tamponi (atsevišķi katrai krāsas krāsai);
  • krāsas;
  • mitrās salvetes (noslaukiet pirkstus un neprecizitātes zīmējumā).

Tas ir interesanti. Kādā pirmsskolā izglītības iestādēm tiek izmantoti akrila krāsas... Bet nav īpaši ērti zīmēt ar tiem uz papīra, jo to konsistences dēļ tie ilgstoši žūst, bet uz auduma tie izrādās. pārsteidzoši zīmējumi... Tā radās vēl viena netradicionāla krāsošanas tehnika - ar akrilu uz auduma.

Zīmēšanas piemērs ar vates tamponiem

"Pavasara noskaņa"

Šis ir zīmējuma izveides piemērs bez iepriekš uzzīmētas kontūras.

Instrukcijas:

  1. “Kopiju samitrinām ar zaļu krāsu un uzzīmējam kātu ar mazākiem kātiem, kas atšķiras dažādos virzienos. Katram kāta gabalam mēs novelkam cietu līniju.
  2. “Slapinājām nūju ar krāsu dzeltena krāsa un veiciet apļveida sitienus, pamatojoties uz kātu. Līnijai vajadzētu atgādināt spirāles apļus - no mazākā līdz lielākajam.
  3. "Mērcēsim vates tamponu citā krāsā un atkārtosim iepriekšējo darbību."

Bērns var izveidot vienu ziedu ar daudzkrāsainiem pumpuriem, vai arī viņš var izveidot veselu pušķi. Ja iespējams krāsu diapazons bērnam tas jāpaņem pašam.

Video. Pienenes zīmēšanas tehnikā ar vates kociņiem

Zīmējumu fotogalerija zīmēšanas tehnikā ar vates kociņiem

Zīmējumus ar vates kociņiem var kombinēt ar aplikāciju Zīmēšanas tehnika ar vates kociņiem bieži tiek apvienota ar zīmēšanas ar pirkstiem tehniku ​​(ogas šajā attēlā attēlotas ar pirkstiem).

Zīmējums ar kuli: varavīksne, pīlādži un citas kompozīcijas

Nav nejaušība, ka šis paņēmiens pastāv līdzās modeļa veidošanai ar vates tamponiem. Fakts ir tāds, ka dažos avotos šīs divas metodes tiek uzskatītas par identiskām. Jā, patiešām, visizplatītākais veids, kā izveidot zīmējumu ar vates tamponu, ir iedurt, tas ir, kociņu iemērc krāsā (guašā vai akvarelī) un, kad tas ir vertikāli pret loksni, uz papīra tiek veidota apdruka. It īpaši skaisti zīmējumi tiek iegūti, ja ņemat vairākus kociņus, savienojat tos saišķī un zīmējat ar šo saišķi. Un tomēr, lietojot, kule var iegūt

  • pirksti - tad apdruka tiek veikta ar pirkstu, kas samērcēts krāsā;
  • cieta suka - kule izrādās adatai līdzīga;
  • mīksta ota - apdruka ir mīkstāka, it kā noapaļota.

Tas ir interesanti. Īpaši plaši zīmēšana ar pirkstiem tiek izmantota, strādājot jaunākajā grupā. Šī metode ļauj mazuļiem attīstīt smalko motoriku un tajā pašā laikā iepazīt sevi, savas radošās spējas.

Apsveriet piemērus, kā izveidot ķemmēšanas modeļus, izmantojot vates tamponus.

Poke modeļu piemēri

"Varavīksne"

Instrukcijas:

  1. Paņemiet 14 nūjas.
  2. "Iemērciet 2 nūjas sarkanā krāsā un ieduriet varavīksnes loku."
  3. Tad puiši atkārto darbību ar citu varavīksnes krāsu pāriem (oranža, dzeltena, zaļa, gaiši zila, zila, violeta).
  4. "Tagad mēs saslapinām nūju ar dzeltenu krāsu un zīmējam sauli ar stariem ar bakstiem."
  5. "Mēs rādām fona debesis zilā krāsā".
  6. "Iemērsim nūju balta krāsa un radīt apļveida kustībā mākoņi debesīs."

Ir vēl viena iespēja izveidot varavīksni, izmantojot šo paņēmienu. Bet tas prasa zināmas prasmes, jo mēs savienosim daudzkrāsainus pārus vienā rindā.

Instrukcijas:

  1. "Samitriniet nūju sarkanā krāsā un uzlieciet to uz tīras lapas."
  2. "Mēs ātri veicam to pašu darbību ar citām krāsām."
  3. "Mēs ņemam nūjas ar vienu lineāru staru un veicam grūdienus lokā."
  4. Tālāk mēs pabeidzam sižetu saskaņā ar iepriekšējiem norādījumiem.

Tas ir interesanti. Šī zīmējuma versija tiek veikta ātrāk, taču no bērniem ir vajadzīgas noteiktas prasmes, jo jums ir ātri jāiemērc nūjas krāsā un pēc tam skaidri jāievieto vienā rindā pirkstos.

"Pīlādzis"

Zīmēšana pēc rudens tēmas ļauj apvienot divus paņēmienus: līnijas un bakstīšanu ar vates kociņiem.

Instrukcijas:

  1. "Mērcēsim kociņu melnā krāsā un uzzīmēsim koka stumbru ar zariem."
  2. "Mēs ņemam ķekaru nūju, sasienam to ar elastīgo joslu."
  3. "Mēs iemērcam ķekaru sarkanā krāsā un ar vienu bakstāmu izveidojam pīlādžu ķekaru."

Video. Incītis vītols zīmēšanas tehnikā ar otu

Fotogalerija ar zīmējumiem, izmantojot poke tehniku

Ja krāsu atšķaida līdz skābā krējuma konsistencei, tad zīmējums ar kulti izrādīsies reljefāks.Lai iedurtu ar cietu otu, krāsai nav jāpievieno daudz ūdens.

Sāls krāsošanas tehnika

Kā liecina metodes nosaukums, attēla izveidošanai nepieciešama sāls. Labāk, ja tas nav ekstra, bet parasts akmens, lai kristāli būtu dažāda izmēra - tas padarīs zīmējumu apjomīgāku. Turklāt, lai strādātu šajā tehnikā, jums būs nepieciešams

  • līme (PVA vai silikāts);
  • loksnes pamatne spilgta krāsa(tas ir pamatnosacījums, jo fona zīmējumam ar sāli jābūt kontrastējošam, pretējā gadījumā attēls tiks zaudēts).

Tas ir interesanti. Alternatīva sālim var būt manna. Ir arī iespējas izveidot zīmējumus, izmantojot griķus, sasmalcinātus rīsus utt.

Sāls krāsošana sastāv no 4 posmiem:

  1. Attēla kontūrēšana, izmantojot zīmuli.
  2. Kontūras zīmēšana ar līmi.
  3. Pamatnes pārklāšana ar sāli.
  4. Žāvēšana un liekā sāls iznīcināšana.

Ja nepieciešams, zīmējumu var krāsot blotēšanas tehnikā ar salmiņu vai saslapinot ar krāsu sūkļa gabalu. Tomēr tas prasa atkārtotu žāvēšanu, kā arī diezgan rūpīgu krāsošanas darbu.

Zīmējumu piemēri zīmēšanas tehnikā ar sāli

"Putns"

Šis zīmējums ir izgatavots no materiālu kombinācijas - saule ir izgatavota no graudaugiem.

Instrukcijas:

  1. "Uz zilas krāsas lapas uzzīmējiet (apvelciet trafaretu) putnu lidojumā."
  2. "Zīmēt sauli."
  3. "Bieži uzklājiet līmi visam putnam un saulei, nepārsniedzot zīmējuma kontūras."
  4. "Ļaujiet līmei satvert "- 30-60 sekundes."
  5. “2/3 lapas piepildām ar sāli, cenšoties putnam uzklāt vienmērīgu kārtu. Jūs varat palīdzēt ar pirkstiem."
  6. "Trešdaļu lapas (kur ir saule) mēs pārklājam ar prosu."
  7. Jūs varat turpināt strādāt nākamajā dienā.
  8. "Liekam sāli un prosu."
  9. "Ar melnu flomāsteru mēs veidojam putna aci."

"Planētas kosmosā"

Šis piemērs prasa turpmāku krāsošanu. Turklāt kā papildu attēla līdzekļi šeit tiek izmantoti aplikācijas (zvaigznes) un papīra konstrukcija (raķete).

Instrukcijas:

  1. "Uz substrāta zilā krāsā uzzīmējiet 5 dažāda izmēra apļus-planētas. Varat izmantot kompasu pāri vai ļaut bērniem riņķot dažāda diametra kartona apļus.
  2. "Uzmanīgi piepildiet kontūras robežas ar līmi."
  3. "Piepildiet zīmējumu ar sāli."
  4. Darbs turpinās arī nākamajā dienā.
  5. "Liekā sāls bēršana."
  6. "Mēs atšķaidām krāsas ar ūdeni."
  7. "Mēs iegremdējam otu krāsā un izveidojam pilienu uz apļa."
  8. "Tā mēs strādājam cauri visiem apļiem, veidojot dažādu krāsu plankumus, lai iegūtu pārejas."
  9. Turpinām strādāt pēc krāsas nožūšanas (vismaz katru otro dienu). Šajā laikā bērni var izgatavot origami raķeti un izgriezt zvaigznes.
  10. "Līmējiet zvaigznes un raķeti."

Video. Sāls uguņošana

Zīmējumu ar sāli fotogalerija

Sāls ir neaizstājams materiāls ziemas nakts attēlu zīmējumiem.Lai saglabātu kontūru skaidrību, nākamais elements ir jāpārkrāso tikai pēc tam, kad iepriekšējais ir nožuvis. Zīmējumi ar sāli attīsta bērniem smalku krāsu izjūtu

Bildes, kas zīmētas ar plaukstām

Kā norāda nosaukums, materiāls attēla veidošanai būs mazuļu plaukstas. Tos var uzklāt ar ar ūdeni atšķaidītu guašu vai akvareli. Turklāt tā var būt viena krāsa vai varbūt vairākas, ja, piemēram, plaukstas ir ziedi vāzē. Galvenais, lai bērniem būtu mitrās salvetes un iespēja pēc zīmēšanas rūpīgi nomazgāt rokas.

Piemērs zīmējumam ar plaukstām

"Tauriņš"

Instrukcijas:

  1. "Ar zaļo krāsu mēs krāsojam tauriņa ķermeni, nedaudz paplašinot uz leju."
  2. "Mēs izgatavojam antenas zilas, uzliekam sarkanus punktus to galos."
  3. "Mēs uzklājam dzeltenu krāsu uz plaukstām un izveidojam nospiedumu kreisajā un labajā apakšā, noliekot plaukstas ar īkšķiem uz leju."
  4. "Noslaukiet rokturus, uzklājiet rozā krāsu."
  5. "Mēs uzliekam plaukstas pa kreisi un pa labi augšpusē, lai īkšķi būtu augšpusē."
  6. "Mēs noslaukām pildspalvas un krāsojam apļus-plankumus uz tauriņa spārniem."

Video. Kā uzzīmēt lauvu ar plaukstām

Zīmējumu ar plaukstām fotogalerija

Šim zīmējumam papildus plaukstām tika izmantoti pirksti.Pēc nospieduma uzlikšanas astoņkājiem jāpiešķir gatavā forma ar kontūru un jāpabeidz acis.Ja pēc vienas krāsas plaukstas nenoslauki, bet uzreiz uzklājiet nākamo, tad koki izrādīsies daudzkrāsaini, patiesi Rudens zīmējumi plaukstas var pārvērst par aplikācijām

Pirkstu krāsošanas metode

Kā jau minēts, jūs varat bakstīt ar pirkstiem. Bet arī sagatavošanas grupā aktīvi tiek izmantota izdruku kombinācija ar līnijām. Zīmēšanai nepieciešama krāsa (guaša, akvarelis), kas atšķaidīta ar ūdeni, mitrās salvetes.

Tas ir interesanti. Pirkstu krāsošana bieži tiek apvienota ar roku nospiedumiem.

Zīmējuma piemērs, izmantojot zīmēšanas ar pirkstiem tehniku

"Rudens krāsas kokos"

Instrukcijas:

  1. "Iemērciet rādītājpirkstu zaļā krāsā un uzzīmējiet lielu apli ar tā nospiedumiem."
  2. “Šī apļa robežās mēs veicam grūdienus dažādas krāsas veidot lapotni kokiem."
  3. "Iemērciet īkšķi krāsā Brūns un novelciet vienu līniju zemāk - tas ir mūsu koka stumbrs.
  4. "Pievienojot lapotni zem koka."

Video. Vasaras pļava zīmēšanas tehnikā ar pirkstiem

Pirkstu zīmējumu fotogalerija

Zīmēšanas ar pirkstiem tehniku ​​lieliski papildina elementi, kas veidoti ar plaukstām. Pirksti var radīt ainas kustībā.

Glezniecība ar vaska krītiņiem

Šīs tehnikas būtība ir tāda, ka bērni izveido sižetu, izmantojot vaska krītiņus, un pēc tam krāso visu pamatni ar akvareļiem (vai guašu, atšķaidītu ar ūdeni). Kā alternatīvu krītiņiem varat izmantot parasto vaska sveci – tad attēls izrādīsies vienkrāsains.

Zīmēšanas piemērs ar vaska krītiņiem

"Saulriets virs jūras"

Instrukcijas:

  1. "Ar vaska krītiņiem uzzīmējiet saules pusloku."
  2. "Mēs veidojam starus, zīmējam viļņus jūrā ar tumši ziliem krītiņiem."
  3. "Mitriniet biezu otu ar zilu krāsu un uzklājiet to pa visu zīmējumu, nepieskaroties saulei."

Video. Salūts zīmēšanas tehnikā ar vaska krītiņiem un akvareļiem

Zīmējumu fotogalerija ar vaska krītiņiem

Ja sajaucat vairākus zilas krāsas toņus, fons izrādīsies vēl spilgtāks Šim attēlam fons ir veidots ar tinti, un zīmējums ar krītiņiem netiek pārkrāsots Interesanti attēli tiek iegūti, ja ar krītiņiem veidotais zīmējums nav pārklāts ar akvareļi

Krāsošana ar aerosolu

Darbs šādā netradicionālā veidā, atšķirībā no iepriekšējiem, prasa zināmu sagatavošanos. Metodes būtība ir šāda:

  • uz kartona tiek izveidots zīmējums;
  • šis siluets tiek izgriezts, uzklāts uz citas kartona loksnes;
  • trafarets ir iezīmēts, uzzīmētas detaļas (piemēram, ziedu ziedlapiņas);
  • zīmētie elementi tiek izgriezti;
  • uz papīra lapas tiek uzklāts fons;
  • tiek izmantota veidne ar spraugām;
  • uz trafareta tiek uzsmidzināta veca zobu birste (pirksts, otiņa) (krāsu no sariem notīra ar zobu bakstāmo);
  • pēc žāvēšanas tiek uzzīmētas nepieciešamās attēla detaļas.

Tas ir interesanti. Ja sižetam vajadzētu palikt nepārkrāsotam, tad procedūra tiek vienkāršota līdz silueta izgriešanas stadijai, kas pēc tam tiek uzklāta uz pamatnes, pasargājot kontūru no izšļakstīšanās uz pamatnes.

Zīmējuma piemērs, izmantojot šļakatu tehniku

"Ziemas mežs"

Instrukcijas:

  1. “Šim zīmējumam būs nepieciešams ēnojums. Tāpēc pirms izsmidzināšanas pārkrāsosim nepieciešamie elementi un ļaujiet tiem nožūt."
  2. "Zīmējiet kokus, izgrieziet to siluetus."
  3. "Uz cita pamata uzklājam siluetus, uzzīmējam lapotnes formu."
  4. "Izgriežot šo lapotnes siluetu."
  5. Atkal mēs to uzklājam uz jaunas pamatnes, veidojam lapotnes kontūru, nedaudz atkāpjoties no gatavā slāņa.
  6. "Izgrieziet lapotnes otro siluetu."
  7. “Izveidojam sniega kupenu siluetu, atstājot spraugas. Izgriezt."
  8. "Mēs uzlikām stumbru un otro lapotnes siluetu uz substrāta."
  9. "Mēs iegremdējam otu krāsā, ar pirkstu izsmidzinām to pa visu loksni."
  10. "Uzklājiet otrā lapotnes un drifts kārtas siluetus, izsmidziniet vēlreiz."
  11. "Trafaretu noņemšana."

Video. Klusā daba ar ziediem šļakatu tehnikā

Zīmējumu fotogalerija izsmidzināšanas tehnikā

Tauriņu trafaretus var izkārtot dažādos veidos, lai attēlam piešķirtu vieglumu un dabiskumu.

Blotogrāfijas tehnika ar salmiņu

Šī attēlu veidošanas metode ne tikai atklāj bērnu radošo potenciālu, bet arī labvēlīgi ietekmē viņu veselību, jo krāsas pūšana caur caurulīti attīsta mazuļu plaušu un visas elpošanas sistēmas izturību. Lai zīmētu, jums ir nepieciešams vienkāršs komplekts:

  • šķidras atšķaidītas krāsas (akvarelis, guaša vai tinte);
  • pipete vai maza karote;
  • kokteiļu tūbiņa;
  • otas, zīmuļi, lai papildinātu zīmējuma sižetu.

Tehnikas būtība ir tāda, ka bērns paņem krāsu ar karoti vai pipeti, uzpilina uz papīra lapas un pēc tam izpūš šo vietu caur cauruli dažādos virzienos, veidojot vēlamās formas. Šajā gadījumā nūja nepieskaras ne krāsas pilienam, ne papīra lapai. Ja jums ir jāveido mazi zari, tad jums vajadzētu ātri pūst uz augšu un uz leju, pa kreisi un pa labi, atkarībā no zemes gabala virziena.

Piemērs zīmējumam, izmantojot blotogrāfijas tehniku ​​ar salmiņu

"Labums ar ziediem"

Instrukcijas:

  1. "Mēs pilinām zaļo krāsu un uzpūšam ziedu kātus uz dzinumiem."
  2. "Tagad mēs pilinām ziedu krāsu, uzspridzinām ziedlapiņas."
  3. "Tādā pašā veidā mēs veidojam sauli ar stariem."
  4. "Papiliniet pāris mazus pilienus zālei fonā, nedaudz pavēdiniet pilienus."
  5. "Iemērciet otu zaļā krāsā un nokrāsojiet priekšplānu - izcirtumu."

Video. Kā minūtes laikā uzzīmēt koku, izmantojot blotogrāfijas tehniku ​​ar salmiņu

Zīmējumu fotogalerija blotogrāfijas tehnikā ar salmiņu

Vienā zīmējumā var apvienot traipus un pilienus, kas izpūsti caur cauruli. Ainavām jūs nevarat mēģināt izpūst pilienus ar tādu pašu spēku un vienā virzienā.

Neapstrādāta krāsošanas tehnika

Veidojot attēlus mitros (sauktos arī par mitriem), varat iegūt attēlus ar izplūdušām pārejām. Tas ir noderīgi, piemēram, dzīvnieku kažokādu zīmēšanai. Metodes būtība slēpjas faktā, ka pamatloksni samitrina ar ūdeni un pēc tam uzklāj zīmējumu, kamēr tā ir mitra. Šim nolūkam tiek izmantota guaša, akvarelis vai tinti. Pēc attēla nožūšanas tiek uzzīmētas nepieciešamās detaļas.

Tas ir interesanti. Lai palags ilgāk paliktu mitrs, zem tās novieto mitru drānu.

Ir alternatīvs krāsošanas veids, izmantojot mitro tehniku: uz papīra tiek uzklāts zīmējums, un tad lapa tiek nolaista ūdenī ar attēlu uz leju, strauji izvilkta un apgriezta. Tātad krāsas ieplūst viena otrā, radot oriģinālas kombinācijas. Parasti šādā veidā viņi glezno ainavas, saulrietu. Ja attēlā ir padomāts par debesu (jūras) attēlu, tad to var izdarīt šādi: uz sausas loksnes uzklāj biezu līniju, iemērc šo palaga daļu ūdenī un tad ar otu izstiep elementu. līdz vēlamajam izmēram.

Zīmēšanas piemērs uz neapstrādāta

"Kaķēns"

Instrukcijas:

  1. "Ar vienkāršu zīmuli uzzīmējiet kaķēna kontūru."
  2. — Iegremdēsim lapu ūdenī.
  3. "Mēs krāsojam attēlu ar brūnu krāsu."
  4. Ļaujiet attēlam nožūt.
  5. "Mēs pabeidzam krāsot antenas, degunu, acis, skropstas, muti un mēli ar krāsām (filcama pildspalvām).

Video. Zīmējumi uz slapja uz akvareļpapīra

Zīmējumu fotogalerija uz slapja

Ja kompozīcija ir sarežģīta, tad zem palaga var likt mitru salveti - tā papīrs ilgāk saglabās vēlamo stāvokli Lietus lāses pabeidzam krāsot pēc tam, kad pamatsižets izžūst - tā būs gaišākas Zīmējumiem uz slapja, jums jāņem biezs papīrs, akvareļu loksnes ir ideālas

Saburzīta papīra nospiedumu tehnika

Jaunākajās grupās bērni burzīja papīra loksnes, iztaisnoja tās un pēc tam klāja krāsas - tā zīmējums sanāca ar interesantiem toņiem un ēnām. Sagatavošanas grupā tehnika kļūst nedaudz sarežģītāka: ar papīra žūksni puiši krāso sižeta kontūras, padarot zīmējuma robežas izplūdušas, neskaidras. Lai īstenotu ideju, jums ir nepieciešams

  • uz papīra lapas uzzīmējiet zemes gabala kontūru;
  • ielejiet krāsu (akvareli, guašu) plakanā bļodā un atšķaidiet to ar ūdeni līdz skābā krējuma konsistencei;
  • saburzīt papīra lapu (jo blīvāka, jo skaidrāka būs izdruka).

Tas ir interesanti. Labāk ir izveidot papīra žūksni no parastajām piezīmju grāmatiņas lapām. Jo mazāks gabals, jo mazāki būs iespaidi.

Piemērs zīmējumam nospieduma tehnikā ar saburzītu papīru

"Lapsa"

Instrukcijas:

  1. "Gailes kontūru veidošana uz papīra."
  2. "Mēs saburzam ½ daļu no vienas piezīmju grāmatiņas lapas."
  3. "Ielejiet krāsu šķīvī, pievienojiet dažus pilienus ūdens."
  4. "Mēs iegremdējam gabalu krāsā un uzklājam uz kontūras robežām."
  5. "Atkārtojiet, līdz visa forma ir nokrāsota."
  6. "Ar otu mēs pabeidzam zīmēt aci, degunu, nagus."
  7. "Mēs zilo krāsu stipri atšķaidām ar ūdeni un uzzīmējam fonu."

Video. Vienkāršs veids, kā gleznot ainavu

Zīmējumu fotogalerija ar saburzītu papīru

Šis zīmējums ir izgatavots no maziem saburzīta papīra gabaliņiem.Pirms strādāt ar krāsu, jums ir jāpiemēro zīmējuma kontūra. Elementi ar saburzītu papīru tiek uzklāti pēc kompozīcijas galveno elementu pabeigšanas.

Nodarbības izklāsts

Lai sastādītu skolotājam stundu plānu, ir ļoti svarīgi pareizi formulēt darba mērķus un uzdevumus. Tikai šajā gadījumā būs iespējams izvēlēties pareizos paņēmienus un ieinteresēt bērnus. No mērķa izvirzīšanas faktoriem papildus tiem, kas tika norādīti kā netradicionālo zīmēšanas paņēmienu izmantošanas mērķi kopumā, var izcelt:

  • bērna rokas sagatavošana rakstīšanai;
  • daudzkrāsaina attēla uztveres attīstība;
  • emocionāli pozitīvas attieksmes veidošana pret radošo procesu;
  • kognitīvo spēju attīstība.

Uzdevumi, pie kuriem jāstrādā katrā nodarbībā, ir

  • intereses veidošanās par dažādiem vizuālajiem materiāliem, kā arī vēlme radīt ar pieejamiem izteiksmes līdzekļiem;
  • krāsu jaukšanas prasmes apgūšana, lai apgūtu visu krāsu paleti;
  • audzināt pacietību darbā;
  • veidot pozitīvu pieeju savas darbības rezultāta un citu komandas dalībnieku darba novērtēšanā.

Papildus mērķu un uzdevumu formulēšanai skolotājam ir pareizi jāsadala laiks starp visiem stundas posmiem, kuru laiks ir 30 minūtes. Darbs tiek veidots 3 posmos:

  • ievaddaļa (apmēram 5 minūtes) - bērnu motivēšana, tas ir, tādu paņēmienu izmantošana, kas veicina bērnu intereses veidošanos par darbu (saruna, skaidra rotaļāšanās, lomu spēle klausoties pasakas, dziesmas utt.);
  • galvenā daļa (apmēram 20 minūtes) ir zīmējuma izpilde, kā arī fiziskā audzināšana un artikulācijas vingrošana;
  • pēdējais posms (apmēram 5 minūtes) - summēšana, audzinātāja uzmundrinājums un bērnu pašanalīze atbilžu veidā uz jautājumiem (“Vai tev patika zīmēt ar tādu neparastā veidā? "," Vai, jūsuprāt, jums izdevās zīmēt? "," Kura darbs, jūsuprāt, ir visskaistākais? utt.).

Ir svarīgi atzīmēt, ka šāds laika sadalījums zīmēšanai netradicionālā tehnikā ir nosacīts, jo ir paņēmieni, kuru pabeigšana prasa daudz mazāk nekā atvēlētās 20 minūtes (piemēram, zīmēšana ar sāli). Šajā gadījumā skolotājs var vairāk laika veltīt motivācijas paņēmieniem.

Piemērs zīmēšanas stundas izklāstam netradicionālā tehnikā

Kirsanova Natālija “Nodarbības par netradicionālajām zīmēšanas tehnikām kopsavilkums sagatavošanas grupā“ Ziema. Ziemas mežs "(detalizēta informācija)

<… Практическая деятельность. Под музыку Чайковского «Времена года», «Зима»
Ziema: - Ja vēlies, es iemācīšu zīmēt ziemas koku bez otas un zīmuļa. Šim nolūkam mēs izmantosim salmus un gaisu.
-Uz zila papīra ar pipeti uzklājiet pilienu šķidras guašas un uzzīmējiet koka stumbru, uzpūšot pilienu caur cauruli ("izpūšot" stumbru).
- Ja nepieciešams, uzpiliniet vairāk guašas uz zaru pamatnes un turpiniet uzpūst traipu, "zīmējot" vajadzīgā augstuma koku.
Ziema: - Jūs vienkārši esat īsti burvji! Mēs varējām uzzīmēt kokus ar gaisu bez otas un zīmuļa!
– Un ko koki dara ziemā? (Ziemā koki, šķiet, sasalst, aizmieg līdz pavasarim.)
- Kad tu ej gulēt savā gultiņā, ko tu dari? (Apsedziet sevi ar segu)
- Nāc, mēs apsegsim savus kokus ar siltu un vieglu segu. Bet ar ko mēs tos varam segt? (Sniegs)
- Šim nolūkam mūsu attēlā jābūt sniegam. Kāds rīks mums palīdzēs attēlot sniegu?
-Paņemiet nākamo "maģisko" objektu - vates tamponu, iemērciet to krāsā ar tievu galu un apdrukājiet to pa visu attēlu, pasakot burvju vārdus:
"Lai sniega krīt uz manas burvju lapas!"
- Mūsu sniega pikai vispirms jānosedz zari.
- Un sniegs turpina krist un birt, pārklājot zemi ar baltu pūkainu segu. Un tagad zem koka to kļūst arvien vairāk. Tagad apgrieziet vates tamponu otrādi ar otru galu, iemērciet to krāsā un zem koka uzzīmējiet dreifējumus.
-Izdarīsim vēl vienu maģiju - uzliksim kokus uz audekla, ko mēs ieguvām? (Glezna "Ziemas mežs")
– Kā, jūsuprāt, jūtas mūsu koki? (Tie ir silti, ērti. Ir kļuvuši vēl skaistāki.)
3. Atspulgs.
Pedagogs: - Puiši, vai jums patika mūsu tikšanās? Kā tev tas patika? Ko tu šodien esi iemācījies, kādu maģiju? (Zīmējiet neparastā veidā). Kuram bija grūti tikt galā ar uzdevumu? Jūs visi esat paveikuši lielisku darbu. Es jums dodu šīs burvju caurules, ar to palīdzību jūs varat izveidot dažādus attēlus uz papīra ...>

Uz priekšu plānošana

Lai izglītības process bērnudārzā būtu organizēts, un skolotāja darbs būtu sakārtots, saturīgs un, galvenais, efektīvs, metodiskā apvienība pedagogiem pirmsskola tiek sastādīts ilgtermiņa darba plāns.

Parasti plāna sastādīšana sastāv no darba mēneša, zīmējuma aizpildīšanas tēmas un tehnikas, konkrētas tehnikas izmantošanas mērķu norādīšanas. Ir norādīts arī avots, kurā šī tēlotājmākslas metode ir detalizēti aprakstīta. Skolotājs var norādīt stundas datumu un atvēlēt aili piezīmēm.

Perspektīvas plānošanas piemērs

Naumova Jeļena " Ilgtermiņa plāns par netradicionālo zīmēšanu. Sagatavošanas grupa "(programmas fragments)

<…Декабрь
Tēma: "Zivis akvārijā starp aļģēm" (iedur ar cietu otu ar aplikācijas elementiem)
Mērķis: Uzlabot spēju zīmējumā nodot dažādas formas, faktūras, proporcionālas attiecības. Izkopt neatlaidību, mīlestību pret dabu.
(Nikolkina T.A. 107. lpp.)
Tēma: "Mans mazais pūkains draugs" (iedur ar cietu otu, apdruka ar saburzītu papīru)
Mērķis: Pilnveidot bērnu prasmes dažādās vizuālās tehnikās. Mācīt, visizteiksmīgāk, attēlot dzīvnieku izskatu zīmējumā. Attīstīt kompozīcijas izjūtu.
(Kazakova R. G. 110. lpp.)
Tēma: "Daudzkrāsains aerosols" (izsmidzināms)
Mērķis: Iepazīstināt bērnus ar netradicionālu zīmēšanas tehniku ​​- smidzināšanu. Iemācieties izveidot daudzveidīgu fonu zīmēšanai. Attīstīt iztēli, radošumu.
(Kazakova R.G. 25. lpp.)
Tēma: "Pasaku putns" (zīmējums ar plaukstu)
Mērķis: Uzlabot spēju veidot plaukstu nospiedumus un krāsot tos līdz noteiktam attēlam. Attīstīt iztēli, radošumu. Izglītot precizitāti darbā.
(Kazakova R.G. 7. lpp.)
janvārī
Tēma: "Jaungada ballītē" (nospiedums ar putuplasta gumijas tamponu, guaša)
Mērķis: iemācīt bērniem iezīmēt Ziemassvētku eglītes siluetu un nodot zaru pūkainību, izmantojot nospiedumu ar putuplasta tamponu. Rotā Ziemassvētku eglīti ar krāsainām rotaļlietām. Attīstīt krāsu izjūtu, fantāziju, Radošās prasmes un iztēle.
(Koldiņa D. N. 40. lpp.) ...>

Zīmēšanas nodarbības bērnudārzā ir viens no svarīgākajiem veidiem, kā bērns var izzināt apkārtējo pasauli, jo bērni ne tikai nodarbojas ar radošumu, bet arī patstāvīgi atrod risinājumus izvirzītajiem praktiskiem uzdevumiem. Tas uzlabo novērošanu, veido estētisku garšu. Taču šo mērķu īstenošanai bērnam ir pilnībā jāiesaistās radošajā procesā, ko nav viegli paveikt, ja bērnam nav vizuālo prasmju. Šajā gadījumā palīgā nāk netradicionālas zīmēšanas tehnikas. Sagatavošanas grupā ir ievērojami paplašināts to veidu saraksts, kā izveidot zemes gabalus uz papīra, salīdzinot ar junioru grupas, un bērni, kuri ir pieraduši strādāt ar neparastiem zīmējumiem, turpina ar prieku apgūt šāda veida aktivitātes.

Klaudija Vasiļjeva
Zīmēšanas stundas kopsavilkums sagatavošanas skolas grupā "Atspulgs ūdenī". Netradicionāla krāsošanas tehnika

Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums

sagatavošanas grupā skolai.

Nodarbības tēma:"Atspulgs ūdenī"

Nodarbības mērķis un uzdevumi:

1. Attīstīt.

Uzlabojiet zīmēšanas ar akvareļu tehniku. Paplašināt "uz neapstrādāta" zīmēšanas metodes iespējas ar nospiedumu saņemšanu kā izteiksmīgu un glezniecisku līdzekli bērnu glezniecībā.

2. Izglītojoši.

Iepazīstināt bērnus ar dubultu (spoguļsimetrisku) attēlu (monotipu) zīmēšanas tehniku. Māciet bērniem veidot harmonisku krāsu kompozīciju, radot visprogresīvākos rudens iespaidus.

3. Izglītojoši.

Veicināt interesi par dabas izzināšanu un tēlojumu demonstrēšanu vizuālajā darbībā.

Iepriekšējais darbs:

Ilustrāciju, slavenu krievu mākslinieku gleznu reprodukciju pārbaude, kas attēlo rudens ainavas. Fotogrāfiju skatīšana, kas ilustrē kokus, kas atspīd ūdenī. Koku novērošana pastaigas laikā.

Aprīkojums:

Balts papīrs, akvareļkrāsas, 2 dažāda izmēra otas, burciņa ar ūdeni, salvete, reprodukcijas, ilustrācijas, kurās attēloti koki, kas atspīd ūdenī.

Atrašanās vieta:

Tēlotājmākslas kabinets.

Mākslas vārds:

dzejoļi

I. Bunins "Ārpus loga"

Pa logu redzu mākoņu kaudzes

Auksts, sniegbalts, kā ziemā,

Un debess spožums ir mitri zils.

Rudens pēcpusdiena ir gaiša un uz ziemeļiem

Mākoņi aiziet. Kļavas zeltainas

Un balti bērzi pie balkona

Viņi iet cauri debesīm ar retām lapotnēm,

Un lāstekas dzirkstī ar kristālu apakšā.

Viņi, šūpodamies, kūst, un aiz mājas

Vējš plosās... Durvis uz balkona

Jau ilgu laiku noslēgts ziemai,

Dubultie rāmji, cepeškrāsnis -

Viss pasargā nopostīto māju no aukstuma,

Un vējš virpuļo cauri tukšajam dārzam

Un, slaucot lapas pa alejām,

Vecajos bērzos čum... diena gaiša,

Bet ir auksts - tas nav tālu no sniega ...

I. Buņins "No loga"

Ciedru zari - zaļš izšuvums

Tumšs plīša, svaigs un biezs

Un aiz ciedra plīša, aiz balkona -

Dārzs ir caurspīdīgs, viegls kā dūmi:

Ābeles un pelēkas takas

Smaragda spilgta zāle

Uz bērziem ir pelēki auskari

Un raudu mežģīņu zari.

Un uz kļavām - caursmēķēts

Plīvurs ar zelta mušām

Un aiz tā - ieleja, mežs,

Zils, kušanas attālums.

Nodarbības gaita:

1. Ievaddaļa (4 min.)

Skolotājs iekļauj klasisko mūziku. Parāda bērniem rudens dabas attēlus.

P.: Puiši, ko mākslinieks uzzīmējis uz šīs bildes?

D.: Mākslinieks gleznoja dabu.

P.: Kad mākslinieks glezno dabu, kā sauc šādu attēlu?

D.: Ainava.

Bērni atceras, ka ainavas ir tik īpašas gleznas, kurās mākslinieks attēlo dabu. Skatoties uz ainavām, šķiet, ka skatāmies pa logu un redzam īstu mežu vai upi, lauku vai pļavu...

Skolotāja lasa I. Buņina dzejoli "Ārpus loga".

Skolotāja aicina bērnus zīmēt ainavas ar koku atspulgu ūdenī.

2. Darba gaita (20 min.)

Skolotājs izskaidro darba secību.

Ņemam balta papīra loksni, salokām to uz pusēm, atzīmējot locījuma līniju, atveram lapu, noliekam uz galda tā, lai locījuma līnija iet kā horizonta līnija: it kā debesis būtu augstāk un ūdens zemāk. Uzzīmējiet zilas debesis ļoti ātri un glīti uz lapas augšējās puses līdz ielocei. Salokiet palagu pāri grīdām, lai iegūtu debesu nospiedumu ūdenī. Ņemam plānu otu un uzzīmējam kokus, atkal lapu, salokām uz pusēm. Tad ņemam dzeltenas, oranžas, sarkanas krāsas krāsas un zīmējam lapas uz kokiem, uz zemes. Mēs atveram lapu un skatāmies, kas mums ir. rudens ainava ar koku atspulgu ūdenī.

Pēc izrādes skolotāja aicina bērnus doties uz darbu, iesakot papīra lapu novietot vertikāli. Zīmēt vajag ātri, un pats galvenais – uzmanīgi, jo atspulgs nedarbosies, ja papīrs būs sauss.

3. Beigu daļa.

Nodarbības beigās bērni aplūko savus darbus, apmainās ar iespaidiem.

Skolotājs uzdod bērniem jautājumus par to, ko viņi šodien zīmēja? Kā sauc tehniku, kādā viņi gleznoja? uc Šie jautājumi stundas beigās palīdz bērniem nostiprināt apgūto.

Saistītās publikācijas:

Abstract OD zīmēšanā (netradicionālā zīmēšanas tehnika) "Maģiskās sniegpārslas" Programmatūras saturs: iemācīt netradicionālā veidā uzzīmēt sniegpārsliņu; pilnveidot bērnu prasmes dažādās tēlotājmākslās.

OOD kopsavilkums zīmēšanai senioru grupā "Rudens krāsas". Netradicionāla lapu apdrukas tehnika Programmas saturs: Mērķis: attīstīt bērnu prasmi strādāt kolektīvi, saskatīt un ar netradicionālo palīdzību nodot zīmējumā rudens krāsu.

Kopsavilkums par atklātā klase par māksliniecisko un estētisko un runas attīstība(netradicionālā gleznošanas tehnika ar sāli) seniorā.

Mākslinieciskās jaunrades nodarbības kopsavilkums vecākajā grupā. Netradicionāla krāsošanas tehnika "Egle" Uzdevumi: * Mācīt bērniem nodot iespaidu par jaungada svētki, veidojiet elegantas Ziemassvētku eglītes tēlu, izmantojot netradicionālos.

Nodarbības kopsavilkums iekšā vecākā grupa par tēmu "Netradicionālās zīmēšanas tehnikas" (zīmēšana ar līmi) "Scarlet Flower" Pabeidza skolotāja.

Netradicionāla zīmēšanas tehnika - zīmēšana ar salvetēm Netradicionāla zīmēšana ļauj neierobežot radošo spēju izpausmi.

Tyuntyaeva Oksana Anatolyevna

Izglītības jomu integrācija: " Mākslinieciskā radīšana"," Mūzika "," Izziņa "," Komunikācija "," Fiziskā kultūra ".

Mērķis:

veidot prasmes un iemaņas zīmēšanā ar netradicionālu metodi.

Uzdevumi:

Izglītības:

Izglītot bērnus estētiskajā uztverē

realitāte, estētiskā attieksme pret

apkārtējās pasaules parādības;

Veiciniet ilgstošu interesi par tēlotājmākslu

aktivitātes;

Izglītības:

Konsolidēt jēdzienu "ainava";

Iemācieties attēlot attēla fonu, izmantojot metodi

akvareļkrāsas uzklāšana "uz slapja", pārmaiņus

debesu nokrāsas - no tumši zilas līdz zilai, zāle -

no gaiši zaļas līdz tumši zaļai;

Iemācīties zīmēt, izmantojot piparmētru gleznošanas tehniku

papīrs (papīra gabaliņu piespiešana pie loksnes);

Iemācieties pievienot krāsu ar otas kustību

mazas attēla detaļas (ziedu ziedlapiņas,

kātiem, tādējādi papildinot estētisko attēlu

Attīstās:

Attīstīt vecāku bērnu radošumu

skolas vecums;

Attīstīt uzmanību un precizitāti, estētisko gaumi;

Mudiniet bērnus paust zīmējumā skaistumu un spilgtumu

dažādas ziedošas pļavas;

Materiāli:

loksnes A4, akvareļi, otas Nr.4 fona pārsūtīšanai, guaša, papīra kamoliņi, otas Nr.2 zīmējuma sīko detaļu attēlam (ziedu ziedlapiņas, kātiņi, salvetes; muzikāls fragments no Gr. Gladkova dziesmas "Par attēli", fragments no dziesmas "Daudzkrāsainā spēle" (teksta autore L. Rubaļska, komponists B. Saveļjevs, fragments no V. Šainska dziesmas "Bērni mīl gleznot", vizuāli-didaktiskais palīglīdzeklis" Mākslas pasaule "" Ainava "; āra spēle" Bites "ņemtas no vietas" Flaminguru "," Ziedu pušķis "(autore Svetlana Rusanova).

Nodarbības gaita:

1. Ievaddaļa. Saruna.

Pedagogs:- Puiši, vai jums patīk zīmēt?

Bērni:- Jā.

Pedagogs: Un ar ko var zīmēt?

Bērni:- Krāsainie zīmuļi, flomasteri, krāsas, guaša.

Pedagogs:- Labi darīti puiši! Taisnība.

(Skan V. Šainska dziesma "Bērni mīl zīmēt").

Tā ir taisnība! Nu ko tur slēpt?

Bērniem patīk, patīk zīmēt!

Uz papīra, uz asfalta, uz sienas

Un tramvajā pie loga!

Pedagogs:- Puiši, vai jūs ticat maģijai?

Bērni:- Jā!

Pedagogs:– Man ir draugs, burvis, un viņš man pastāstīja šo stāstu. Lūdzu klausieties.

Kādā tālā pilsētā dzīvoja mazs zēns Koļa. Viņš bija skumjš un skumjš, un nekas viņu neuzjautrināja. Un šī pilsēta, puiši, bija neparasta. Tā bija Pelēkā pilsēta. Debesis bija pelēkas, upe bija pelēka, un pat zāle un ziedi bija pelēki. Protams, visi šīs pilsētas iedzīvotāji bija stingri, drūmi un nekas viņus neiepriecināja.

Bet kādu dienu uz šo pilsētu aizlidoja burvis. Viņam bija Koljas žēl un viņš nolēma ar viņu sadraudzēties. Koļai bija dzimšanas diena. Uz galda stāvēja liela kūka ar svecēm. Šķiet, ka tā jautra ballīte un Koļa turpināja skumt. Tad burvis nolēma iedot zēnam krāsas. Krāsas dzīvoja lielā daudzkrāsainā kastē. Taču krāsas nebija vienkāršas, bet gan maģiskas. Viņiem bija apnicis dzīvot šaurajā kastē, un viņi nolēma paskatīties uz pasauli un tajā iekrāsot dažādas krāsas... Un tā kaste nedaudz atvērās, un jautrās krāsas tūbiņas sāka darboties: saule kļuva dzeltena, zāle kļuva zaļa, debesis zilas, ziedi, tauriņi un spāres kļuva daudzkrāsainas. Krāsas tika izmēģinātas pēc iespējas labāk, lai iepriecinātu visus apkārtējos. Un lūk, lūk! Visi sāka smaidīt, palīdzēt viens otram un gatavot dāvanas. Pasaule sāka spēlēties ar krāsainām krāsām! Kolja uzmundrināja un uzaicināja daudzus bērnus uz saviem svētkiem. Kopš tā laika zēns Koļa nekad nav bijis skumjš.

Un laipns burvis, puiši, iedeva mums vēstuli. Un vēstulē - jautra noskaņojuma noslēpums. Tikai rakstība nav vienkārša, bet muzikāla.

(Bērni klausās fragmentu no bērnu dziesmas “Krāsainā spēle”, vārdi L. Rubaļska):

No rīta skatāmies pa logu,

Lietus līst

Lietus līst

Lietus līst no spaiņa.

Tikai var mums palīdzēt

Krāsaina spēle

Krāsaina spēle

Daudzkrāsaina spēle.

Nestāstiet nevienam par mūsu noslēpumu

Un paņemiet daudzkrāsaino stiklu.

Aizveriet acis un trīs reizes apgriezieties

Tagad atver acis un esi pārsteigts!

Tagad, puiši, atvērsim acis

Un mēs nonāksim pasakā.

Un mūsu burvju krāsas palīdzēs mums atrast sevi pasakā.

Puiši, atcerēsimies, kādi glezniecības žanri pastāv vizuālajā mākslā?

Bērni:- Klusā daba, ainava, portrets.

Pedagogs:- Labi padarīts! Taisnība. Šodien mēs gleznosim ainavu. Kas ir ainava?

Bērnu atbildes.

Pedagogs:- Smieklīga bērnu dziesma palīdzēs mums atcerēties.

(Skan Gr. Gladkova dziesma "Uz bildēm").

Ja bildē redzi

Upe ir novilkta

Vai egle un baltais sals,

Vai dārzs un mākoņi

Vai sniegots līdzenums

Vai lauks un būda, -

Nepieciešama krāsošana

Ainavu sauc.

Jā, puiši, ainava ir dabas attēls.

Šodien mēs zīmēsim savādāk. Es jūs iepazīstināšu ar jaunu gleznošanas tehniku. To sauc par "zīmēšanu ar saburzītu papīru".

Bet vispirms veiksim ar jums dažus vingrinājumus mūsu pirkstiem.

Pirkstu spēle "Ziedu pušķis".

Viņi iesēja graudu (skolotājs katram bērnam ieliek iedomātu “graudiņu” plaukstās)

Iznāca saule. (pēc kārtas saspiediet un atskrūvējiet otas)

Saule, spīd, spīd!

Graudu, audzē, aug! (plaukstas kopā, rokas virzās uz augšu)

Parādās lapas (savieno plaukstas, pirksti savukārt savienojas ar īkšķi uz divām rokām vienlaicīgi)

Ziedi zied. (saspiediet un pēc kārtas atskrūvējiet otas).

2. Praktiskā daļa.

Darba posmi:

1. Zīmējuma fona izpilde ar akvareļkrāsu. Ar otu samitriniet papīra lapu ar ūdeni. Zīmējam uz slapjas lapas. Tumšāku nokrāsu debesis attēla augšdaļā attēlotas tumši zilā krāsā, kas pamazām pārvēršas gaiši zilos toņos. Attēlojot zāli, tiek novērota arī vienmērīga pāreja no gaiši zaļa toņa uz tumši zaļu (smaragda) toni.

2. Saburzīt mazos papīra gabaliņus kunkuļos.

3. Iemērciet kunkuļus šķīvjos ar guašu un piespiediet tos pie papīra lapas, atstājot nospiedumus mākoņu un zāles veidā.

4. Iemērciet kunkuļus sarkanā, dzeltenā un zilā guašā, atstājot uz papīra pēdas ziedu veidā.

5. Laukā, izmantojot otu, pievienojiet kontūru zāles asmeņiem un puķu ziedlapiņām.

Pedagogs: - Puiši, spēlēsim!

Brīvdabas spēle "Bites".

Ar skaitīšanas mašīnas palīdzību viņi izvēlas ziedu un pēc tam tiek sadalīti divās grupās: Sargi un bites.

Sargi, sadevušies rokās, staigā apkārt Ziedam un dzied:

Pavasara bites,

Spārni zeltaini

Ko tu sēdi,

Vai jūs nelidojat laukā?

Al tevi līs,

Al tevi cepina ar sauli?

Lidojiet pāri augstiem kalniem

Zaļajiem mežiem -

Uz apaļas pļavas

Uz debeszila zieda.

Bites cenšas ieskriet aplī, un Sargs, tagad paceļot vai nolaižot rokas, traucē tām.

Tiklīdz kādai no Bitēm izdodas iekļūt aplī un pieskarties Ziedam, Sargi, kuriem neizdevās Ziedu izglābt, izklīst.

Bites skrien viņiem pakaļ, cenšoties dzelt un dūkot ausīs.

3. Beigu daļa.

Nodarbības rezultāti tiek summēti. Tiek rīkota bērnu darbu izstāde.















Nodarbības kopsavilkums par netradicionālo zīmēšanu "Ziemas maģiskās krāsas" sagatavošanas skolai grupā.

Uzdevumi: Nostiprināt bērnu spēju iedomāties zīmējuma sižetu, attēlojot savas jūtas un jūtas. Stiprināt bērnu spēju orientēties laikā un telpā. Attīstīt kompozīcijas izjūtu, radošo iztēli, fantāziju, estētisko gaumi. Bagātināt bērnu emocionālo pieredzi. Aktivizēt bērnu runu, nostiprinot saskaņotas stāstīšanas prasmes. Veicināt bērnos dabas mīlestību, māksliniecisko gaumi, skaistuma izjūtu, labestīgu attieksmi vienam pret otru.
Materiāls: droša svece, "Sniegpārslas" (papīra apļi 0,5 cm diametrā), svece, biezs papīrs, akvarelis, sāls, otas, mitrās salvetes, papīra salvetes, stīpa, "Saliņas" (papīra vietas identifikatori bērnam, pēc bērnu skaita), gleznu reprodukcijas no sērijas " Ziemas nakts", audio ieraksti.

Nodarbības gaita:

Šodien pie mums ieradās viesi
Dārgie viesi, tik svarīgi
Šeit mums ir zālē
Viņi skatās uz mums bargi.
Vai tiešām mūsu viesi ir stingri un nopietni?
Un kāda veida?Mierīga, smaidīga, uzmanīga, laipna, gaiša, labestīga, atvērta un vienmēr gatava mums palīdzēt.
- Visi ir šeit!
Pieaugušie un bērni!
Mēs varam sākt!
Bet vispirms,
Mums jāsaka Sveiki! Bērni sveicina.
Sveiki puiši un dārgie viesi.
Sākumā es ļoti vēlētos uzzināt, kādā noskaņojumā jūs šodien atnācāt.
Lūdzu, stāviet uz "sniegpārslām" ap stīpu. Bērni pieceļas, skolotājs aizdedz sveci.
Šī svece nav tikai svece (mūzika Nr. 1)
Tas izstaro gaismu un labestību,
Neizpūtiet to mirkļa karstumā,
Viņa mums palīdz it visā.
Svece mums palīdzēs iet
Ik pa laikam pasakā
Viņa ir kā burvju paklājs – lidmašīna
Vismaz vasarā, vismaz ziemā izturēs.
Dedzini, skaidri dedzini
Lai tas neizdziest
Lai nes spožu gaismu
Palīdzēja un vadīja.
Bērni, nododot viens otram sveci, domā par patīkamāko, par labāko, nodod svecei savas laipnākās domas un tad nodod sveci kaimiņam.
Kad svece tiek atdota skolotājam:
Burvju svece deg spožāk
Ziemā aiznes mums burvi. (vilnis burvju nūjiņa mūzika) mūzas 2
Pie molberta piestiprinātas gleznu reprodukcijas no sērijas "Ziemas nakts".
Tā nu mēs nokļuvām ziemas mežā. Klausieties, kā Aleksandrs Puškins aprakstīja ziemu.
Zem zilām debesīm
Lieliski paklāji
Mirdzot saulē, sniegs guļ;
Caurspīdīgais mežs vien kļūst melns
Un egle kļūst zaļa caur salu,
Un upe spīd zem ledus.
- Kurā diennakts laikā jūs varat redzēt tik brīnišķīgu attēlu? (Pēcpusdienā).
- Kāpēc tu tā domā? (sniegs spīd saulē, debesis ir zilas - tas notiek tikai dienas laikā).
Skolotājs atver reprodukcijas.
– Vai, jūsuprāt, šis dzejolis atbilst šīm bildēm? (Nē)
- Kāpēc?

Kāds diennakts laiks attēlos? (nakts)
– Pierādi man, ka ir nakts. (mēness spīd, ir tumšs ....)
- Kādā krāsā ir sniegs šajos attēlos? (Tumši zila, violeta, melna, pelēka ....)
- Kurā diennakts laikā, tavuprāt, krīt sniegs? (bērnu pieņēmumi).
- Tieši tā, var snigt gan dienā, gan naktī, gan no rīta un vakarā, un pat visu diennakti.
– Un kā ir – visu diennakti? Ko tas vārds nozīmē? (Bērnu pieņēmumi)
- Visu diennakti - tas ir no rīta un dienas laikā, un vakarā un naktī, bez mitēšanās. Atkārtosim šo vārdu kopā – visu diennakti. (Bērni atkārto).
Ļaujiet mums uzsnigt, nomainiet savas plaukstas, es tās iebēršu burvju sniegpārslas.
Pēc mana signāla pūtīsim klusi un uztaisīsim maģisku sniegputeni. Bet, lai sniegputenis kļūtu maģisks, sniegpārslas ir pareizi jāpūš. Mēs dziļi ieelpojam ar degunu un maigi izelpojam ar muti. Bet vaigus neuzpūšam. (Bērni pūš pa sniegpārslām) Alnis 3
Tagad uz izcirtumu, draugi, aicinu
Un es tevi pārvēršu par baltām sniegpārslām.
Bērni sasēdās uz krēsliem kā sniegpārsliņas.
Sniegpārslas uz zariem
Sniegpārslas uz egles.
Atslābinājies
Viņi klusi aizvēra acis,
Fantāzija, iztēle ieslēgta
Uzmanīgi klausoties
Rinda pa rindiņai
Iedomājieties mežu un ziemas nakti.
Bērni sēž uz krēsliem pie galdiem, ērti ar aizvērtām acīm. Fonā skan mierīga mūzika. Alnis 4
No debesīm krīt sniegpārslas
Un griežoties dejā
Pārī ar vēju kā pūkas,
Un viņi baida zaķus.
Viss apkārt ir kā sudrabs -
Dzirksti un dzirksti.
Meži klusē, putns neraudās.
Snigā vagas malā
Ir sarkanā lapsa
Zaķu pēdas satumst.
Midrā, starp trim priedēm,
Lētticīgais lācis krāk.
Un mēnesis ir tik nevērīgi plāns
Ir pat baisi skatīties...
Pēc 10 sekundēm.
-1,2,3,4,5 bērni sāka atdzīvoties.
Klusi atver acis
Bērni atgriezās bērnudārzā,
Klusi piecēlāmies, pievilkāmies.
Viņi skatījās pa labi, pa kreisi,
Un viņi atkal apsēdās.
Vai jums patika ziemas mežs naktī?
ko tu tur redzēji? (bērnu atbildes)
– Jūs zināt, ko redzējāt, svece var mums pastāstīt.
– Kā, jūsuprāt, svece var mums pastāstīt? (zīmēt....)
- Var ne tikai aizdegt sveci, bet arī uzzīmēt. Dodieties pie galdiem, nolieciet sev priekšā nelielu papīra lapu
- Tagad pamēģini zīmēt!
-Vai svece atstāj redzamas pēdas? Bērni atbild nē
-Un tagad pārklājiet augšpusi ar jebkuru akvareļkrāsu. Ko tu izdarīji? Bērni atbild: Zem krāsas parādījās līnijas, kuras zīmējām ar sveci.
-Puiši, kāpēc jūs domājat, ka sveces veidotās līnijas nav iekrāsotas? Bērni izsaka savu viedokli.
-Svece sastāv no vaska, kas atgrūž ūdeni, tādēļ sveces veidotais zīmējums parādās pēc ar ūdeni atšķaidītas akvareļkrāsas uzklāšanas uz tās. Šodien mēs mēģināsim radīt brīnumu.
Ņemsim papīra lapu un ar sveci uzzīmēsim uz tās kokus, eglītes, sniega kupenas. Tagad Olja mums uz sava molberta parādīs, kā mēs zīmēsim koku, Saša zīmēs krūmus, Deniss zīmēs sniega kupenas, Lera ir zvaigžņotas debesis un mēness. ES neko neredzu? Un tagad sākas maģija. Es vicināšu savu burvju nūjiņu, un Alise uz sava molberta nokrāsos debesis ar zilu krāsu. Notika brīnums, vai zvaigznes parādījās debesīs? Lieliski?
Pēc tam paņemiet zilu vai purpursarkanu akvareļkrāsu, iemērciet otu ūdenī, tad krāsā un pilnībā nokrāsojiet pāri papīra loksnei.. Cauri krāsai parādās koki, eglītes un sniega kupenas un iegūst skaistu ziemas mežu. Tavs uzdevums ir padomāt, kādi koki tev būs ziemas mežā, kā tos sakārtosi bildē. Pirmkārt, papīra lapas priekšplānā labāk uzzīmēt kokus un krūmus, tos, kas atrodas tuvāk mums, tāpēc tie ir augstāki un lielāki, un pēc tam attālos objektus, kas šķitīs daudz mazāki.
-Ar ko mēs sākam? Uz papīra lapas ar sveci uzzīmēsim mežu.
-Ko mēs darīsim tālāk? Ņemsim zilu krāsu un krāsosim pa papīra lapu. (nerādīt šo darba posmu, bet tikai runājiet, lai atstātu to neatkarīgai izpildei)
- Un tagad mēs zīmēsim visu, ko esam prezentējuši: koki, sniega kupenas un tāda nakts ...
Bet, lai labi zīmētu, ir jāizstiepj pirksti.
Uz durvīm ir slēdzene -
Kurš varētu to atvērt? (Ātri savienojot pirkstus slēdzenē.)
Viņi vilka ... (Mēs velkam otas uz sāniem.)
Savērptas... (Viļņiem līdzīgas kustības.)
Viņi klauvēja ... (Pirksti saspiesti slēdzenē, bērni klauvē ar plaukstām.)
Un viņi to atvēra! (Atslēgti pirksti.)
- Nu tad ķeries pie darba!
Patstāvīgs darbs bērniem. Pedagogs sniedz individuālu palīdzību pēc nepieciešamības.
Darba beigās.
-Ziemas mežā ir ļoti auksts, sasildīsimies, nāc pie manis. Stāviet sev ērtā pozā.
Es nebaidos no sala, ejam kājām
Es ar viņu kļūšu par tuviem draugiem. Sasit mums plaukstas
Pie manis nāks sals, sēdies
Viņš pieskaras rokai, pieskaras degunam, parādīja roku, degunu
Tāpēc nedrīkstam žāvāties, sist plaukstas
Lēkt, skriet un staigāt. Lēkšana un pastaigas.
– Tagad esam iesildījušies. Apbrīnosim mūsu ziemas nakti. Nēsājiet savus zīmējumus, paši stāviet uz "sniegpārslām" un nolieciet zīmējumus sev priekšā.
-Bērni, kāds dzejolī dzirdēto uzzīmēja. (Diskusija).
- Vai kāds uzzīmēja lāci ?!
- Ziniet, dažreiz lācis ziemā neguļ, ļoti dusmīgs klīst pa mežu, nevar aizmigt, tādu lāci sauc par klaņu. Kāpēc, jūsuprāt, tas tika nosaukts tā? (Stapo pa mežu).
Izveidosim albumu no mūsu attēliem, lai atcerētos mūsu maģisko ceļojumu. Zīmējumu ievietošana albumā.
Kas tev bija interesanti?
Par kādu gada laiku mēs šodien runājām?
Kur mēs bijām šodien?
Kā mēs uzzīmējām ziemas mežu?
- Sveces nodošana aplī
Padomājiet par patīkamāko
Sveces enerģija, tās siltums
Jūs atgriezīsities. (Bērni nodod sveci)
Ar smaidu, sapni
Ar cieņu, sirsnīgi.
Mēs nopūtīsim savu burvju sveci.
Bērni kopā nopūš sveci un dodas uz grupu.